۱۶ زندانی جرائم غیرعمد و نقدی ندامتگاه ورامین آزاد شدند

تهران- ایرنا- با همت یکی از خیرّین نیک‎اندیش ورامینی و گروه‌های جهادی، ۱۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و نقدی ندامتگاه خورین ورامین، شامگاه پنجشنبه آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

به گزارش ایرنا، شامگاه پنجشنبه، ۱۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و نقدی که عمدتا به دلیل عدم توانایی در پرداخت بدهی شامل مهریه، نفقه و دیه در ندامتگاه به سر می‎بردند، بی‎آنکه از آزادی خود مطلع باشند، در حسینیه ندامتگاه خورین ورامین جمع شده و پس از ذکر مصیبت شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان، با اهدای گل از سوی روحانیون جهادی، خبر آزادی خود را دریافت کردند.
یکی از این افراد به دلیل بدهی ۲۲ میلیون تومانی نفقه، بیش از ۷ سال در ندامتگاه به سر می‌برد که با همت خیرّ ورامینی و گروه‌های جهادی آزاد شد و به آغوش خانواده بازگشت.
رئیس ندامتگاه خورین ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این افراد با همت یکی از خیرّین نیک اندیش ورامینی که ۱۳۰ میلیون تومان بابت آزادی زندانیان اهدا کردهبود و همت روحانیون جهادی که ۹۰ میلیون تومان برای این امر خداپسندانه جمع‌آوری کرده‌اند آزاد شدند.
مراد نصیریان افزود: این خیرّ ورامینی حاضر نشد که نامی از وی برده شود و تلاش کرد تا با تقبل بدهی زندانیان، در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی، تعدادی از این افراد را آزاد کند.
وی با اشاره به حضور روحانیون جهادی در ندامتگاه خورین گفت: امسال ۲۰ نفر از روحانیون جهادی با حضور در ندامتگاه خورین، شور و حال خاصی را بین این فضا بخشیدند و حضور معنوی آنان در شب‌های محرم، انس و الفت کسانی که به هر دلیل، در این مکان قرار دارند را با ارزش‌های دینی بیشتر کرد.
وی اظهار کرد: پیش از این نیز به همت نیروهای جهادی، ۱۵ نفر از زندانیان این ندامتگاه آزاد شده‌بودند.
ورامین در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده‌است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =