۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۲
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 84019307
۰ نفر

برچسب‌ها

وحدت نیاز امروز جامعه اسلامی است

کرمانشاه- ایرنا ـ امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: وحدت و برادری مهمترین و بزرگترین نیاز امروز جامعه اسلامی است.

ماموستا ملاعبدالرحمان مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وحدت به عنوان یک مسئله اساسی مورد تاکید قرآن و پیامبر (ص) است و شوکت، عزت و اقتدار مسلمانان در گرو وحدت است.
وی با بیان اینکه آسیب هایی که دنیای اسلام گرفتار آن شده ناشی از تفرقه است، تصریح کرد: قرار گرفتن مسلمانان در مقابل هم بزرگترین ضربه را به جامعه اسلامی زده است.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ادامه داد: فاصله های بین مذاهب اسلامی و تعصبات خاص موجب شده تا نقش جامعه اسلامی در معادلات جهانی و پیشرفت تمدن اسلامی کمرنگ شود.
ماموستا مرادی با بیان اینکه به دلیل تفرقه عزت و عظمت مسلمانان دچار خدشه شده اضافه کرد: اختلافات میان مذاهب اسلامی و مسلمین انگشت شمار است اما غرض ورزی و تعصب کورکورانه این اختلافات را گسترده تر کرده است.
وی گفت: دشمنان قسم خورده نیز به عناوین مختلف تلاش می کنند در بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند و کینه و حسادت این دشمنان به اختلافات جامعه اسلامی دامن زده است.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: باید با بینش و عقلانیت و دوری از احساسات مسیر موفقیت جامعه اسلامی را ترسیم کنیم.
ماموستا ملاعبدالرحمان مرادی پنجم شهریور ماه جاری از سوی آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به عنوان جانشین ماموستا ملامحمد محمدی امام جمعه فقید اهل سنت کرمانشاه منصوب شد.
ماموستا مرادی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ۴۲ سال دارد و متولد شهر کرمانشاه است.

او پیش از این امام جماعت مساجدی در شهرستان های سقز و دیواندره استان کردستان و امام و مدیر مدرسه علوم دینی مسجد دارالامان والی سنندج را برعهده داشته‌ است.