امام جمعه و استاندار کرمان: حسین (ع)بزرگترین حماسه‌ساز تاریخ و عاشورا است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و استاندار کرمان در آستانه عاشورای حسینی به مناسبت شهادتِ امام حسین (ع) و ۷۲ یار باوفای آن حضرت پیامی مشترک منتشر کردند و از نهضت امام حسین(ع) به عنوان بزرگترین حماسه‌ساز تاریخ و عاشورا و حقیقتِ نامکرّرِ عشق نام بردند.

به گزارش ایرنا، در پیام مشترک حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی و محمد جواد فدائی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی آمده است:نهضت عاشورا، در سایۀ اشتیاق عاشورائیان به شهادت، که در «إنّی أقدم علی ربّی رحیم» و «ما اولهنی الی أسلافی، اشتیاق یعقوب إلی یوسف» متجلّی است، پنجره‌ای دیگر به حقیقت زندگی بشر گشود و ثابت کرد که با توکل به پروردگار و با تسلیم در برابر حق می‌توان به «مقامِ محمود» رسید.

در ادامه این پیام آمده است: عاشورا، تبیین دژخیمی گرگ‌هایی است که در بیابان‌های میان نواویس و کربلا، بر پیکر پاکی و صداقت اعصار یورش بردند و ندانستند که تا تاریخ زنده است، عاشورا زنده است و این نوای صداقت و جهاد تا همیشه در گوشِ زمان جاری خواهد بود که «أنّ القتل الحسین حرارة فی قلوب المؤمنین لن تبرد أبدا». 

در بخش دیگری از این پیام آمده است: مکتب عاشورا، تبیین‌کنندۀ حقیقت نبوی، دگرگون‌کننده فرهنگ و ارزش‌های حاکم و ویرانگر حکومت یزیدیان در سراسر تاریخ و عامل قوام امر به معروف و نهی از منکر و جلوه‌ای دیگر از حیات طیّبۀ اسلامِ عزیز است.

در ادامه این پیام می‌خوانیم: امروز جهانی عزادار حسین (ع) است. ما نیز در کنار همه هم‌وطنان عزیزمان در رثای سالار شهیدان و شهدایِ بی‌زوال و جاودانۀ عاشورای سال ۶۱ هجری، به سوگ می‌نشینیم و شهادت این حماسه‌سازان بزرگ تاریخ اسلام را به همه مردمِ نجیب ایران و به ویژه مردمان کریم و بزرگوارِ استان کرمان تسلیت عرض می‌کنیم و ضمن آرزوی سلامتی برای همه هم‌میهنانِ ارجمند، از خداوند متعال، توفیق رهپویی راه ائمه اطهار (ع) را برای همگان مسألت داریم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =