۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۴۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84019271
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استقبال فرانسه از توافق ایران و آژانس انرژی اتمی

تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه فرانسه پنجشنبه شب از توافق آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پاریس از تصمیم ایران برای ارائه دسترسی آژانس هسته‌ای به دو سایت هسته‌ای استقبال کرد و آن را گامی در مسیر درست خواند. 
وزارت خارجه فرانسه با تقدیر از رفتار بی‌طرفانه و حرفه‌ای آژانس اعلام کرد: این تعهد از سوی ایران بخشی از اجرای توافق نهایی شده این کشور با آژانس انرژی هسته‌ای است.
پیش از این نیز چین ضمن استقبال از این توافق، ابراز امیدواری کرده بود که دو طرف با یکدیگر همکاری کنند تا این توافق نامه به طور موثر عملی شود.

جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در پایان سفر دو روزه «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس به تهران و انجام مذاکرات با مقامات کشورمان، در بیانیه مشترکی از توافق بر حل و فصل توام با حسن نیت موضوعات مشخص شده از سوی آژانس خبر دادند.

طبق این بیانیه آژانس هیچ سؤال و درخواستی برای دسترسی به مکان‌هایی فراتر از آنچه که توسط ایران تحت موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اظهار شده‌اند، ندارد.

بر اساس این بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق کردند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت کرده و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از ١۶ ژانویه ٢٠١۶ ( ۲۶ دی ۱۳۹۴) به صورت موقت توسط ایران در حال اجرا است، ارتقاء بخشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =