بازگشت اعتراضات و برقراری منع رفت و آمد در شهر مینیا پولیس آمریکا

تهران- ایرنا- به دنبال مرگ یک قاتل شهروند سیاهپوست آمریکایی، مجددا شهر مینیا پولیس روز پنجشنبه شاهد اعتراضات خیابانی معترضان و اعلام منع رفت و آمد برای سرکوب این اعتراضات بود.  

به گزارش ایرنا از رویترز، پس از اعلام مرگ یک مظنون به قتل شهروند سیاه پوست و بازگشت موج اعتراضات، فرماندار مینیا پولیس بزرگترین شهر ایالت مینه سوتا آمریکا به بهانه برقراری امنیت در این شهر، وضعیت اضطراری ومنع رفت و آمد اعلام کرد. 

جاکوب فری فرماندار مینیا پولیس روز پنجشنبه (به وقت محلی) به بهانه جلوگیری از غارت و تخریب اموال عمومی، در این شهر منع رفت و آمد اعلام کرد. 

اعتراضات خیابانی در مینیا پولیس دوباره پس از آن آغاز شد که پلیس محلی اعلام کرد: فرد مظنون به قتل یک سیاه پوست با تیراندازی به خود خودکشی کرده است. 

تیم والز فرماندار ایالت مینه سوتا نیز با تایید شرایط نا آرام شهر مینیا پولیس گفت: نیروهای گارد ملی هر چه زودتر به این شهر اعزام خواهند شد. 

مینیا پولیس پس از کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط رفتار خشونت آمیز پلیس در سه ماه گذشته مرکز اعتراضات خیابانی مردم آمریکا به بی‌عدالتی و خشونت نیروهای پلیس بوده است. 

مرگ فلوید و خشونت بیشتر علیه سیاه پوستان منجر به تظاهرات گسترده ضد نژادپرستی و تظاهرات علیه وحشیگری پلیس در شهرهای سراسر ایالات متحده شده است. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =