انتقاد روسیه از اصرار آمریکا بر احیای تحریم‌ها علیه ایران برغم مخالفت شورای امنیت

مسکو- ایرنا- نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین از اصرار آمریکا بر بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران علی‌رغم مخالفت اکثریت اعضای شورای امنیت انتقاد کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، میخاییل اولیانوف در توییت جدیدی نوشت: اکثریت اعضای شورای امنیت سازمان ملل تلاش آمریکا برای آغاز روند احیای تحریم های سازمان ملل در مورد ایران را بی ارزش خواندند.

وی افزود: اما واشنگتن بجای آنکه (از موضع خود) عقب نشینی کند، قصد دارد پیش برود و مناقشه بی سابقه در شورای امنیت بوجود آورد.

اولیانوف این رویکرد آمریکا را صرفا ماجراجویانه خواند.

 این مقام روس در توییت دیگری با اشاره به فرازی از بیانیه وزارت خارجه روسیه نوشت: پیشنهاد آمریکا برای اسنپ بک در مورد ایران، هیچ چشم اندازی ندارد و پیامدهای قانونی در پی نخواهد داشت. 

در نشست روز سه‌شنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع خاورمیانه و مساله فلسطین برگزار شد، روسیه و چین از رئیس شورای امنیت خواستند درباره نشست‌های دوجانبه‌ای که با اعضای شورای امنیت داشته است درباره نامه آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه اطلاع رسانی کند.

دیان دیجانی نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل متحد که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را هم برعهده دارد، در پاسخ گفت با توجه به مخالفت اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای امنیت با درخواست آمریکا، اقدام بیشتری نمی‌توان درباره این درخواست انجام داد.

به این ترتیب، آمریکا در ماه جاری برخلاف فشارهای زیاد نتوانسته است کاری از پیش ببرد و همچنان در این نهاد بین‌المللی منزوی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =