بی توجهی مسافران و ترافیک سنگین ورودی گیلان از محور قزوین

رشت - ایرنا- رئیس پلیس راهور گیلان گفت: در حال حاضر که تا نیمه شب ساعتی بیش نمانده ترافیک محور قزوین - رشت در محدوده ورودی شهر رودبار بسیار سنگین و کند است.

سرهنگ امیر طالبی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود تاکید مسئولان برای پرهیز هموطنان از سفر گیلان، از ساعت ها قبل شاهد ترافیک سنگین در ورودی شهر رودبار و حجم بالای ورود مسافران به گیلان هستیم.

وی افزود: بسیاری از هموطنانی که اصالت گیلانی دارند به رسم هر ساله مراسم تاسوعا و عاشورا را در استان خود برگزار می کنند؛ اما امسال با توجه به وضعیت قرمز استان از نظر شیوع کرونا بارها و بارها مسئولان استانی و کشوری از هموطنان خواستتند که برای حفظ سلامتی خود و ساکنان این خطه از سفر در چنین شرایطی بپرهیزند.

وی تصریح کرد: سفرکردن در چنین شرایطی پذیرفته نیست و تبعات سنگینی می تواند در بر داشته باشد.

 وی اظهار داشت: اگر چه محدودیت ترددی وجود ندارد اما مردم باید اولویت نخست شان سلامت خانواده و هموطنان شان باشد و بار مضاعفی را به کادر درمانی استان که ماههای درگیر هستند و همچنان هم استان در شرایط نامطلوب و قرمز از نظر شیوع این ویروس است، تحمیل نکنند.

سرهنگ طالبی با اشاره به اینکه از ظهر امروز شاهد حجم ورودی به استان و ترافیک سنگین هستیم، اظهار داشت: ورود این تعداد مسافر و پخش شدن آن در شهرها موجب شده تا در تمامی ورودی ها و شهرهای استان با ترافیک مواجه باشیم.

وی تصریح کرد : با توجه به حجم ورودی به نظر می رسد این ترافیک تا پاسی از شب و ساعت های ابتدای بامداد فردا ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلات پیش رو اگر هموطنانی  سفر به گیلان را برای فردا برنامه ریزی کرده اند، سفرشان را به زمان عادی شدن وضعیت از لحاظ کرونا موکول کنند  و از سفر و حضور در این استان خودداری کنند.  

 گیلان دومین استان درگیر در جریان شیوع کرونا بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =