۱۲ هیات مذهبی عهده‌دار مراسم عزاداری محرم در چابهار و دشتیاری هستند

چابهار- ایرنا- جانشین اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چابهار اظهار داشت: ۱۲ هیات مذهبی در تکایا، مساجد و حسینیه‌های چابهار و دشتیاری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش میزبان عزاداران حسینی و عهده‌دار برگزاری آیین‌های سوگواری محرم هستند.

غلامرضا آرامش شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تسلیت ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: تمامی خیابانها، میدان ها، مساجد، حسینیه ها، سردرب ادارات، سازمان های دولتی و شرکت ها و موسسه های بخش خصوصی چابهار در عزای سرور و سالار شهیدان سیاه پوش شده و حال و هوای محرم به خود گرفته و مردم بندر اقیانوسی چابهار در غم سرور و سالار شهیدان حضرت حسین (ع) و ۷۲ یار باوفایشان عزادار هستند.

وی ادامه داد: برگزاری منظم جلسات برای ساماندهی هیات ها و برقراری امنیت و آرامش و گوشزد کردن رعایت نکات بهداشتی مراسم عزاداری از جمله اقدامات انجام شده است.

جانشین اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چابهار تصریح کرد: مداحان و سخنرانان در آیین های عزاداری بعد معنوی را براساس مستندات و احادیث مد نظر دارند.

آرامش با اشاره به اینکه جلسات توجیهی برای مبلغان دینی و مداحان برگزار شده که اثرات خوبی در پی داشته است، افزود: منطقه آزاد چابهار نیز مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) را هر شب از ابتدای محرم برگزار کرده است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها