دفتر ترویج کشاورزی بخش مرزی ریگ‌ملک میرجاوه افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه گفت: دفتر ترویج کشاورزی بخش ریگ‌ملک این شهرستان همزمان با هفته دولت به منظور تسریع در خدمت‌رسانی به کشاورزان و روستاییان این بخش به بهره‌برداری رسید.

محسن کهرازهی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح این دفتر اظهار داشت: میرجاوه از جمله شهرستان های شاخص سیستان و بلوچستان در بخش کشاورزی و بخش ریگ‌ملک نیز مهمترین قطب کشاورزی این شهرستان محسوب می شود.

وی ادامه داد: بخش ریگ ملک بدلیل قرار داشتن در حوضه آبریز تفتان از نظر تأمین آب برای توسعه بخش کشاورزی دارای محدودیتی خاصی نیست.
مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه افزود: هم اینک بیش از ۶ هزار هکتار زمین کشاورزی در این منطقه زیر کشت محصولات زراعی و باغی است که عمده ترین محصولات کشاورزی این بخش خرمای ربی ،مضافتی، زاهدی و گندم،  جو،  یونجه و ذرت  و دانه های روغنی گلرنگ و کلزا است.
کهرازهی با اشاره به اهمیت فعال شدن دفتر ترویج کشاورزی گفت: با توجه به بعد مسافت این بخش با مرکز شهرستان دفتر ترویج کشاورزی ریگ ملک بعنوان نمایندگی مدیریت جهاد کشاورزی میرجاوه در منطقه تمام امور خدماتی و آموزشی را در کمترین زمان در اختیار کشاورزان و بهره برداران قرار خواهد داد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =