۱۵ هزار و ۲۹۷ واحد مسکونی در سرپل‌ذهاب ساخته شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: از مجموع ۱۷ هزار واحدمسکونی در این شهرستان که در زلزله ۲۱ آبان سال ۹۶ تخریب شد، در مجموع ۱۵ هزار و ۲۹۷ واحد مسکونی آن تاکنون ساخته شده که هشت هزار و ۱۳۶ واحد آن در شهر و هفت هزار و ۱۶۱ واحد روستایی است.

محبت جمالی نیا عصر پنجشنبه در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب وگیلانغرب با حضور نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین عملیات تعمیر ۱۸ هزار واحد مسکونی نیز انجام شده است.

وی اظهار داشت: از محل فرصت سازی زلزله مجموع واحدهای روستایی تخریبی از ۱۰هزار و ۸۰۹ واحد به ۱۲ هزار و ۹۳۳واحد مسکونی رسیده که معادل ۲۰ درصد افزایش ساخت و ساز داشته ایم.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: پیگیری های لازم از سوی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی برای برخورداری هفت هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی جامانده انجام شده و طبق تفاهم نامه ای قرار است این اراضی نیز زیرپوشش سامانه گرمسیری قرار گیرند.

جمالی نیا ادامه داد: بازگشایی بازارچه مرزی تیله کوه از خواسته های مردم شهرستان سرپل ذهاب است که از قِبل آن ۲۸ هزار تن از جمعیت شهرستان شامل ۱۴۱ روستا منتفع می شوند که با پیگیری های صورت گرفته توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار کرمانشاه تا پایان ماه جاری این مهم محقق می شود.

                                    

وی گفت: بحث امهال وام‌های مناطق زلزله زده در جلسه ویدئو کنفرانس با ریاست جمهوری در روز افتتاح طرح‌های سامانه گرمسیری عنوان و پیگیری شده که امیدواریم به نتیجه مطلوب و مورد خواست مردم منتهی شود.

نماینده عالی دولت در سرپل دهاب اظهار داشت: قدرت رسانه ها در تحقق حقوق عمومی مردم با اخلاق‌مداری برای عموم واضح و روشن است.

وی افزود: آگاه سازی رسانه ها و هدفمند دنبال کردن مشارکت عمومی در بحران های گوناگون و بخش های مختلف آن نشان از توان بالای خبرنگاران در انعکاس اخبار و اطلاعات منطقه دارد که قابل تقدیر است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های موجود شهرستان گفت: سرپل ذهاب در زمینه گردشگردی و بوم گردی با وجود ۲۲۴ اثر تاریخی که ۱۴۲ اثر آن ثبت ملی شده و همچنین مناطق تفریحی، یادمان های شهدا، اماکن مذهبی، ظرفیت مهمی در گردشگری و بوم گردی دارد که باید نهایت استفاده از آن صورت گیرد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸کیلومتر مرز با عراق دارد.