استاندار: بهره برداری از راه‌ آهن یزد- اقلید فارس رونق اقتصادی مهریز را به همراه دارد

یزد- ایرنا- استاندار یزد با اشاره به اینکه بخش زیادی از مسیر راه‌ آهن یزد - اقلید فارس در حوزه استحفاظی مهریز قرار دارد، گفت: افتتاح این طرح ملی نقش مهمی در توسعه و رونق اقتصادی این شهرستان و رفاه مردم را به همراه دارد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی شامگاه پنجشنبه در شورای توسعه شهرستان مهریز افزود: راه آهن یادشده طرح سراسری است و مردم مهریز می‌توانند به نحو مناسب از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: وجود برخی ظرفیت‌های ملی در مهریز به خصوص بندرخشک و کارخانه سرب و روی مهدی‌آباد بهادران جزو طرح‌های موثر در اشتغال و توسعه منطقه است.

استاندار یزد به اهمیت همکاری و پیگیری طرح‌های ملی برای کمک به مردم و اقتصاد این شهرستان اشاره کرد و از تلاش فرماندار و مسوولان منطقه در این مورد قدردانی به عمل آورد.

طالبی اظهار کرد: در سایه تعامل بین مسوولان منطقه با مرکز استان بهتر می‌توان به اهداف نظام و دولت در راستای خدمت به مرم رسید که این وضعیت در مهریز وجود دارد.      

راه آهن اقلید - یزد به طول ۲۷۴ کیلومتر  ، فارس و یزد را به یکدیگر متصل می کند که  ۲۸ کیلومتر آن در محدوده استان فارس قرار دارد.

حدود هزار کیلومتر خط‌آهن شامل هفت درصد مجموع خطوط ریلی کشور در استان یزد قرار دارد و بیش از ۳۰ درصد عملیات معادل چهار برابر بازدهی و بهره‌وری این بخش به نسبت دیگر نواحی کشور مربوط به این منطقه است.
در هر شبانه‌روز ۱۲۰ رام قطار از این محدوده تردد می‌کند که ۳۰ مورد آن مسافربری است و راه‌آهن یزد با سهم حدود ۴۰ درصد حمل‌ و نقل بار ایران در ۱۸ سال گذشته در جایگاه نخست کشوری قرار دارد.
بیش از ۸۰ درصد موادمعدنی و افزون بر ۷۰ درصد بارهای ترانزیتی کشور از این استان جا به جا می‌شود.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =