عملیات ساخت ۱۹ واحد آموزشی در حاجی آباد آغاز شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: عملیات ساخت ۱۹ واحد آموزشی در قالب ۲۷ کلاس درس در بخش احمدی حاجی آباد آغاز شد.

موسی دادی‌زاده سرخایی روزجمعه در حاشیه کلنگ زنی این واحدهای آموزشی افزود: برای ساخت این تعداد مدرسه ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار با مشارکت بنیاد مستضعفان و اداره نوسازی مدارس هرمزگان اختصاص یافته است.
وی بیان داشت: با ساخت این واحدهای آموزشی، شرایط تحصیل بیش از  ۶۰۰ دانش آموز بخش احمدی را در فضای آموزشی ایمن فراهم می‌سازد.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: این مدرسه‌ها در راستای اجرای عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی حداکثری در مناطق محروم استان ساخته می‌شود.
دادی زاده ادامه داد: ساخت این فضاهای آموزشی در راستای طرح آجر به آجر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می‌باشد که هدف آن محرومیت زدایی از فضاهای آموزشی و توسعه عدالت آموزشی و نیز فراهم آوردن فضاهای آموزشی ایمن برای دانش آموزان بویژه مدارس روستایی می‌باشد.

شهرستان حاجی آباد در ۱۶۵کیلومتری شمال بندرعباس مرکز هرمزگان قرار دارد که دارای ۳بخش مرکزی، احمدی و فارغان، ۲ شهرحاجی‌آباد و فارغان، ۶ دهستان شامل دراگاه، طارم، فارغان، آشکارا، کوه‌شاه و احمدی و حدود ۳۷۴ آبادی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =