شهروندان تا اطلاع ثانوی به استان قزوین سفر نکنند

قزوین – ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جانشین ستاد کرونای استان قزوین گفت: با توجه به وضعیت هشدار استان از نظر شیوع ویروس کرونا از همه هموطنان تقاضا داریم در تعطیلات پیش رو به استان قزوین سفر نکنند چون شرایط ما به گونه‌ای است که امکان استقبال از مردم را نداریم.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، افزود: از هم استانی‌ها نیز می‌خواهیم به استان‌های همجوار سفر نکنند چون وضعیت این استان‌ها نیز در شرایط هشدار است.

 حبیبی ادامه داد: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری، سلامت مردم برای ما در جایگاه ویژه قرار دارد از این رو در روز تاسوعا با تأسی از منویات رهبری نماز ظهر برپا نشده و مراسمی هم در این روز برگزار نمی شود.

وی با اشاره به پرهیز از تجمع در ظهر عاشورا اضافه کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، نماز ظهر عاشورا در هیات‌ها و مساجد در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین به صورت محدود در خیابان شهدا برگزار می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد: این مراسم شامل قرائت زیارتنامه عاشورا، مداحی مختصر و اقامه نماز ظهر عاشورا توسط امام جمعه به مدت یکساعت خواهد بود و استفاده از ماسک، سجاده و مهر شخصی الزامی است.

حبیبی گفت: سطوح در مساجد و هیات‌ها باید مرتبا گندزدایی شود و در ورودی محل برگزاری مواد ضدعفونی فراهم شود.

وی در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری، گفت: نظم و انضباط خاص بین دستگاه‌ها و به ویژه جوانان متعهد و پرشور و با شعور حسینی که در مراعات پروتکل‌ها پیشتاز بودند بسیار قابل قدردانی است و نشان می‌دهد که می‌توان عزاداری و رعایت اصول را همسو کرد.

وی گفت: فضای کشور در عزای حسینی است اما در عین حال رعایت اصول نیز انجام می‌شود و ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد بیش از ۸۰ درصد عزاداران نهایت عزاداری‌ها را انجام می دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اظهار داشت: از فعالیت سازمان تبلیغات، نیروی انتظامی، بهداشت، صدا و سیما و فرمانداران که به طور ویژه فعالیت‌ها را رصد می‌کنند قدردانی می‌کنیم و با قاطعیت می توان گفت که دین بیشتر از همه به اصول بهداشتی پایبندتر است.

حبیبی با اشاره به مراسم عزاداری در امامزاده علی اصغر(ع) در روستای زرآباد عنوان کرد: از هرگونه اجتماع در این روستا طی تعطیلات پیش رو باید جلوگیری شود چون جزو اجتماعات خاص است و فضای آنجا محدود بوده و امکان فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد.

 وی گفت:با توجه به این موضوع، با نظارت نیروی انتظامی، تبلیغات و اوقاف امور خیریه با نظارت بخشدار و فرماندار، برنامه‌ای در زرآباد برگزار نخواهد شد و مسوولیت این امر با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha