زندگی حسینی، نسخه نجات‌بخش همه ملت‌های مظلوم است

ارومیه- ایرنا- رییس شورای خلیفه‌گری کل ارامنه آذربایجان گفت: زندگی حسینی که قیام کربلا نیز بخش پررنگی از آن است، نسخه نجات‌بخش جهان امروز و همه ملت‌های مظلوم به شمار می‌رود.

 "روبیک جانانه" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امام حسین (ع) به عنوان شخصیتی عدالتخواه از حق دفاع کرده، افزود: ظلم ستیزی و حق خواهی امام حسین (ع) همواره مورد محبت تمامی انسانهابوده و همین عدالت خواهی او باعث شده امروز از هر قوم و مذهبی شیفته جهاد و مبارزه و راه او شوند.

وی اظهار داشت: امام حسین (ع) وقتی می گوید "اگر دین ندارید لااقل آزاده مرد باشید" این پیام و سخن او امروز تمام مظلومان جهان را بسوی خود فراخوانده و با خود برای مبارزه با ظلم همراه کرده است. 

رییس شورای خلیفه گری کل ارامنه آذربایجان ادامه داد: امام حسین (ع) با اینکه می دانست قدرت مقابله فیزیکی با دشمن را نخواهد داشت، ولی به مبارزه پرداخت و همین مبارزه با ظلم و عدم پذیرش ستم توسط سرور آزادگان جهان، باعث نهادینه شدن عدالتخواهی در جامعه شده است.   

"جانانه" اضافه کرد: قیام امام حسین (ع) محدود به زمان و مکان و دین و مذهب خاصی نیست بلکه هر روز و هرساعت تمامی ملت های مظلوم جهان این حرکت امام حسین (ع) را الگوی خود قرار داده و با تکیه براین قیام به مبارزه با مستکبران می پردازند.

وی افزود: اگر امروز دربرابر ستمگران زمان ایستاده و پا برجا مانده ایم، دلیلش الگو قرار دادن حرکت و قیام امام حسین (ع) است و باید گفت امام حسین (ع) نه تنها برای ما بلکه برای تمام دنیا کلاس درس بزرگی است.

وی به وجه تمایز نهضت حسینی با قیام های دیگر اشاره کرد و افزود: قیام امام حسین (ع)، نهضتی برای رسیدن به جاه و مقام و ثروت نبود بلکه حرکتی الهی بود و بدون تردید این قیام وظیفه و تکلیفی بود که از سوی خداوند متعال به امام حسین (ع) محول شده بود.

امام حسین (ع) و قیام او درطول تاریخ  همواره مورد توجه تمامی اقوام و مذاهب از هر قوم و نژاد و مذهب بوده است؛ عشق به ابا عبدالله الحسین (ع) تنها مختص جهان تشیع نیست و حتی غیر مسلمانان نیز در عزاداری ایام محرم شرکت کرده و باشکوهترین تصاویر را خلق می کنند.

اقلیت های دینی آذربایجان‌غربی اعم از آشوری و ارمنی در طول سالیان متمادی همواره ارادت خود را با حضور در عزاداری های حسینی به سرور آزادگان جهان نشان داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =