استاندارفارس: شوراهای شهر و روستا اعتماد آفرین باشند

شیراز- ایرنا-استاندار فارس، با تاکید بر لزوم حرکت شوراهای اسلامی شهر و روستا بر مدار اعتماد آفرینی گفت: شوراها می‌توانند به عنوان پل ارتباطی بین دولت و مردم عمل کنند و با ارزیابی، نظارت و ارائه راهکارهای علمی در بهره‌گیری از توانمندی‌های پنهان و آشکار، موجب تسریع در روند پیشرفت و توسعه کشور شوند.

عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در پنجمین روز از هفته دولت در جمع اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، با اشاره به تنگناهای قانونی شوراها اظهار داشت: افزایش اختیارات قانونی این نهاد امری ضروری است اما در حال حاضر باید کوشید که از همین ظرفیت‌های قانونی موجود به بهترین شکل استفاده شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: دولت تدبیر و امید در مقایسه با دیگر دولت‌های گذشته، عملکرد بسیار بهتری داشته و اگر آمارها بررسی شوند، کارنامه دولت در حوزه‌های عمرانی و خدمت‌رسانی مشخص می‌شود.
استاندار فارس افزود: در شرایطی که مردم انتظار پیشرفت و حرکت رو به جلو داشتند، دولت تدبیر و امید، سیاست تنش‌زدایی را برگزید و در همین راستا شاهد بالاترین رشد اقتصادی ۴۰ سال گذشته در سال‌های ۹۵ و ۹۶ بودیم که موجب شد، کشورمان در آن مقطع در صدر کشورهای دنیا در زمینه رشد اقتصادی قرار گیرد.
رحیمی بیان داشت: در 2 سال اخیر به‌ وجود فشارهایی که بر مردم وارد شده شاهد رشد اقتصادی بدون نفت در کشور هستیم و حتی اگر تحریم‌ها نیز برداشته شود نباید به دنبال خام فروشی باشیم بلکه باید فرآوری را در دستور کار قرار دهیم.
استاندار فارس اضافه کرد: اگر در سال‌های اخیر شاهد موفقیت‌هایی در کشور بوده‌ایم این مساله ناشی از پشتیبانی دولت بوده است اما منصفانه نیست که آنجا که موفقیت‌هایی حاصل شده نقش دولت را منکر شویم و هرجا کاستی و مشکلی هست به پای دولت بگذاریم.
رحیمی ادامه داد: مدیریت ارشد استان بدون توجه به حاشیه‌ها به دنبال پیگیری مسائل استان و کاهش مشکلات مردم است و در این راه از تمام ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها استفاده می‌کنیم.

از دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =