نماینده مجلس: احداث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی کامیاران در ردیف بودجه قرار گرفت
سیدمهدی فرشادان نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی

سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: ردیف بودجه ۱۰ میلیارد تومانی برای احداث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در شهر کامیاران در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، سید مهدی فرشادان عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران و مراسم افتتاح بزرگترین آمفی تئاتر روباز غرب کشور در این شهر اظهار داشت: کشور مشمول تحریم شده و بسیاری از منابع درآمدی با چالش مواجه شده که بخشی از بودجه تحقق نمی‌یابد.  

وی با بیان اینکه در این شرایط کار کردن بسیار سخت است، اضافه کرد: می‌طلبد از دولتمردان و کسانی که در این وضعیت کار کردند و طرح ها و پروژه‌هایی را به مرحله بهره برداری برسانند تشکر و قدردانی شود.  

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه گذشته شورای اداری کامیاران بحث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی این شهرستان مطرح شد و علت عدم کلنگ زنی این پروژه را پیگیری کردیم.  

فرشادان از کم لطفی عده ای در راستای اجرایی نشدن این پروژه ابراز نگرانی و ناراحتی کرد و گفت: ردیف بودجه ۱۰ میلیارد تومانی در سال ۹۷ برای آن گرفتیم ولی برخی معتقد بودند نیازی به ایجاد بیمارستان جدید در این شهرستان نیست.  

وی با بیان اینکه و معارض زمین این پروژه هم برطرف شده است، یادآور شد: با احداث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی مشکلات بخش بهداشت و درمان ۲۰ سال آینده این شهرستان برطرف خواهد شد.  

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر افرادی به ممانعت از اجرای این پروژه ادامه دهند نام آنها را پشت تریبون اعلام و به مردم معرفی خواهم کرد.

عنوان: محسن فتحی نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی

دیگر نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران و عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: یکی از مطالبات کشاورزان رفع مشکل مربوط به تولید گوجه فرنگی بود که تامین اعتبار برای خرید تضمینی این محصول صورت گرفت.  

محسن فتحی اضافه کرد: ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری گوجه فرنگی در کامیاران ضروری است و امیدواریم سرمایه گذار در این راستا جذب شود.  

فتحی اظهار داشت: مسائل مربوط به ساخت بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی این شهرستان را پیگیری خواهیم کرد و امید می رود در این دولت این طرح کلنگ زنی شود تا یادگاری از دولتمردان تدبیر و امید برای مردم منطقه باشد.  

آمادگی احیای جشنواره استانی موسیقی در کامیاران را داریم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در مراسم افتتاح تئاتر روباز کامیاران با اشاره به اینکه جشنواره استانی موسیقی از سال ۸۱ تا ۹۱ در کامیاران برگزار می‌شد، اظهار داشت: آمادگی احیای این جشنواره در سال ۱۴۰۰ را در شهرستان داریم.  

عنوان: عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان

عبیدالله رستمی اضافه کرد: جشنواره های داستانی شوناس و سیاه چمانه از دیگر برنامه های فرهنگی و هنری هستند که چندین دوره آن در این شهرستان برگزار شده است.  

وی با اشاره به وجود ۱۶۱ مسجد در کامیاران یادآور شد: ۳۶ کانون فرهنگی هنری مساجد در این شهرستان ایجاد شده که از این تعداد ۳۰ کانون در روستاها واقع است.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: مجوز ایجاد ۲ موسسه قرآن و عترت برای نخستین بار در کامیاران صادر شده که فعالیت آنها فرصت خوبی برای توسعه برنامه های قرآنی در این شهرستان است.  

وی با بیان اینکه پروژه آمفی تئاتر روباز کامیاران در سال ۹۷ مصوب شد و در اردیبهشت سال ۹۸ هم عملیات احداث آن آغاز شد، تاکید کرد: این پروژه از جمله طرح‌های عمرانی مصوب حوزه فرهنگ و هنر استان است که طی یک و نیم سال عملیات عمرانی به بهره برداری رسید.  

رستمی با اشاره به اینکه این آمفی تئاتر ظرفیت پذیرش یک هزار نفر را دارد، اعلام کرد: برای احداث این آمفی تئاتر بیش از یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

پروژه بزرگترین آمفی تئاتر روباز غرب کشور عصر پنجشنبه همزمان با ایام گرامیداشت هفته دولت با حضور مسوولان اجرایی استان کردستان در شهر کامیاران افتتاح شد.

روبان افتتاح پروژه بزرگترین آمفی تئاتر روباز غرب کشور روز پنجشنبه در پنجمین روز از هفته دولت با حضور نمایندگان مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمع دیگری از مسوولان استانی و شهرستانی در کامیاران بریده شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =