اجرای ۱۱۶ پروژه ورزشی در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ۱۱۶ پروژه ورزشی در این استان در حال اجراست که ۳۵ پروژه مربوط به اماکن ورزشی سرپوشیده و ۸۱ پروژه نیز روباز می باشد.

فرزاد فتاحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح وضعیت زیرساخت‌های ورزشی استان در دولت تدبیر و امید افزود: از سال ۱۳۹۲ در جهت توسعه زیرساخت‌های ورزشی در خراسان رضوی ۱۶۱ پروژه آغاز شده که ۴۵ طرح از این تعداد به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: از طرح‌های بهره‌برداری شده ۳۰ طرح سرپوشیده به متراژ ۳۷ هزار و ۸۶۰ مترمربع و ۱۵ پروژه روباز به متراژ ۱۵۵ هزار و ۶۴۲ مترمربع می‌باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: از مجموع کل طرح های ورزشی استان ۷۱ طرح در مناطق روستایی و بقیه در مناطق شهری ساخته شده یا در حال اجراست، اعتبار تخصیص یافته برای این طرح‌ها نیز بالغ بر ۱۱۷ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان است که سهم پروژه‌های سرپوشیده ۴۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان و استادیوم‌ها و پروژه های روباز ۷۵ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان می‌باشد.

وی از طرح‌های بزرگ ورزشی استان به ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار، ورزشگاه‌های پنج هزار نفری تربت‌جام و تربت‌حیدریه، استادیوم نیشابور، ورزشگاه باخرز و سالن ژیمناستیک ثامن الائمه (ع) اشاره کرد.

فتاحی افزود: طرح‌هایی از جمله هشت خانه جوان با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان در شهرستان‌های استان، پروژه های بزرگی همچون فاز دوم استادیوم های سبزوار و نیشابور، استادیوم و سالن ورزشی جغتای و سالن ۶ هزار نفری در مشهد،   پیست اتومبیلرانی ثامن الائمه ‌(ع)، سالن های ورزشی روستایی،  دیواره‌های صخره نوردی و همچنین ۱۰۰ زمین چمن فوتبال از جمله مهمترین پروژه های در دست احداث در خراسان رضوی است.  

وی ادامه داد: سرانه اماکن ورزشی استان در ابتدای دولت تدبیر و امید ۰.۳۱ متر مربع بود که اکنون به ۰.۳۴ متر مربع رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =