افتتاح و کلنگ‌زنی ۴۶ طرح با اعتبار ۱۸۸ میلیارد تومان در داراب

شیراز-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: در هفته دولت امسال، ۴۶ طرح با اعتبار ۱۸۸ میلیارد تومان در شهرستان داراب افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

ظفر افشون، که پنجشنبه و در پنجمین روز از هفته دولت به شهرستان داراب سفر کرده بود، در حاشیه افتتاح یکی از این طرح‌ها در گفت و گو با ایرنا افزود:دولت تدبیر و امید در چند سال گذشته اقدامات قابل ملاحظه‌ای را در این شهرستان انجام داده که بخشی از آن در هفته دولت امسال افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی بیان کرد: در این سفر، گلخانه هفت هزار مترمربعی تولید محصولات صیفی رهنما در جنت شهر داراب با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال که ۱۴ میلیارد ریال آن از منابع وام اشتغالزایی گلخانه تامین شده و مابقی آن آورده سرمایه‌گذار است با ایجاد اشتغال برای ۲۰ نفر، افتتاح شد.

افشون اظهار داشت: آموزشگاه ۶ کلاسه در منطقه اسلام آباد عبدلی داراب که در زمینی به مساحت سه هزار و ۳۰۰ مترمربع با زیربنای ۴۵۰ مترمربع احداث شده است، یکی دیگر از پروژه‌هایی است که امسال به مناسبت هفته دولت در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.  

او گفت: این آموزشگاه با هزینه ۱۴ میلیارد ریال ساخته شده که از این میزان، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن را اسماعیل مجاهد یکی از خیران شهرستان داراب تامین کرده و مابقی آن از محل اعتبارات نوسازی مدارس پرداخت شده است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس اضافه کرد: همچنین به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، آموزشگاه ۹ کلاسه مسکن مهر شهر داراب در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۴۶۱ مترمربع با زیربنای ۹۰۰ مترمربع و اعتباری افزون بر ۱۸ میلیادر ریال به بهره برداری رسید.

به گفته افشون، بخشی از هزینه ساخت این آموزشگاه توسط خیر نیک‌اندیش زنده یاد رضا کشاورز اهدا شده است.

وی، بهره‌برداری از مزرعه پرورش بوقلمون گوشتی رنجبر با ظرفیت سه هزار قطعه در هر دوره تولید در شهرک غدیرنوایگان داراب را یکی دیگر از این پروژه‌ها برشمرد و بیان داشت: برای راه‌اندازی این واحد تولیدی، هشت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. 

این مقام مسوول افزود: افتتاح زمین چمن مصنوعی روستایی در شهرک غدیر نوایگان با اعتبار پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت، در زمره طرح‌های هفته دولت این شهرستان است.

همچنین امروز (ششم شهریورماه ۹۹) عملیات اجرایی قطعه دوم بزرگراه جنت شهر به رستاق به طول ۲۰ کیلومتر و با اعتباری بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

بنا به اظهار افشون، اجرای این طرح‌ها به صورت مستقیم برای ۷۰ نفر و به صورت غیر مستقیم برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

از دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =