شهرداری پردیس جاده قدیم تهران- شمال را ساماندهی می‌کند

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر پردیس گفت: جاده قدیم تهران- شمال با هدف حفظ جان کارگران، هویت بخشی به شهر پردیس و ارتقای نمای بصری ساماندهی می شود.

حسن لاله روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیش از ۵۰ هزار نفر کارگر در چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنفی و صنعتی در جاده قدیم تهران- شمال تردد دارند و ساخت رفیوژمیانی(گذرگاهی در وسط معابر سواره رو که فضایی امن برای عابرین پیاده ایجاد می کند) و ساماندهی جاده برای حفظ جان کارگران در تردد از این محدوده ضرورت دارد.

وی ادامه داد: جاده قدیم تهران – شمال در محدوده شهر پردیس به واسطه استقرار در میانه دو بخش از شهر شامل فازهای پنج و هفت در پایین دست و سایر نقاط در بالا دست، ویترین و آینه تمام نمای شهر پردیس محسوب می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس با ابراز تاسف از بروز سوانح در جاده قدیم تهران- شمال، اظهار داشت: فراوانی تردد در معبر یاد شده بروز سوانح رانندگی دلخراشی منجر به فوت و جرح را به همراه دارد.

لاله گفت: تصادفات خسارات جبران ناپذیری به کارگران و خانواده های آنها وارد می کند، با امینت بخشی نقاط حادثه خیزجاده، سرعت خودروها کاهش یافته و تصادفات به حداقل  می رسد.

وی ادامه داد: طرح امنیت بخشی جاده با بهره گیری از توان علمی واحد فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی مستقر در منطقه به طول ۹ کیلومتر در محدوده شهر پردیس در دست اقدام و اجرا است.  

به گزارش ایرنا، فاز اول ساخت رفیوژ میانی جاده قدیم تهران- پردیس در ناحیه صنعتی خرمدشت به طول ۲۴۰۰ متر مربع با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال درهفته دولت به بهره برداری رسید.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =