۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۶
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 84019125
۰ نفر

برچسب‌ها

ورود هنجارشکنان به دریاچه اوان الموت ممنوع شد

قزوین - ایرنا - روابط عمومی دادگستری استان قزوین با صدور اطلاعیه‌ای خبر داد: با دستور رییس کل از ورود افراد بد حجاب و هنجارشکن به دریاچه اوان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین در بازدید رییس کل از روستای زرآباد، نمایندگان ساکنان این منطقه، رسیدگی به ناهنجاری‌های موجود در محدوده دریاچه تفریحی اوان که امنیت روانی روستائیان را تحت تاثیر قرار داده است، خواستار شدند.
حجت الاسلام نورالله قدرتی با بیان اینکه به هیچ فردی اجازه تعدی جانی،مالی و روانی داده نخواهد شد، دستور فوری خطاب به رییس حوزه قضایی الموت صادر کرد تا با کمک نیروی انتظامی، بسیج و مردم منطقه با ناهنجاری‌های اجتماعی برخورد قاطع و قانونی کنند و بسترهای وقوع معضلاتی از جمله بدحجابی، بی حجابی و فقدان پایبندی به مسائل شرعی و قانونی را مرتفع نمایند.
در پی دستور رییس کل دادگستری استان قزوین از ورود افراد بد حجاب و هنجار شکن به دریاچه اوان و مناطق گردشگری الموت ممانعت به عمل خواهد آمد و به نیروی انتظامی نیز اعلام گردید در ایام تعطیلات پیش رو منطقه را حفاظت کنند.
در این بازدید، همچنین دستور تشکیل شورای حل اختلاف منطقه با مرکزیت زرآباد در خصوص اشاعه فرهنگ صلح و سازش در منطقه که یکی دیگر از خواسته‌های ساکنان بود، صادر گردید.
دریاچه زیبای اُوان در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد.
این دریاچه به عنوان یک اثر طبیعی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =