بررسی مشکلات مالی پروژه‌های خراسان رضوی با حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن

مشهد- ایرنا- مشکلات مالی چندین پروژه بزرگ خراسان رضوی در چارچوب الگوی مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی روز پنجشنبه با حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن بررسی شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در حاشیه دیدار با مدیرعامل بانک صنعت و معدن در مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: هشت پروژه بزرگ استان از مجموع پروژه‌های سرمایه‌گذاری ذیل طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی شد.

علی رسولیان افزود: این پروژه‌ها مربوط به کارخانجات نساجی کاشمر، آذرمینای جام، پارت گوال گیتی، گروه صنعتی پارت لاستیک، شرکت پترو طرح پارس، فرآورده‌های دیرگداز، فولاد تربت‌حیدریه و نیروگاه برق راشد می‌باشد.

وی ادامه داد: در دیدار با مدیرعامل بانک صنعت و معدن مقرر شد در صورت رفع مشکل سهامداران پروژه کارخانجات نساجی کاشمر و نیز اقساط ارزی سررسید شده، تسهیلات مورد نیاز آن معادل هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت توسط این بانک در چارچوب ضوابط و مقررات پرداخت شود.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: همچنین مدیر عامل بانک صنعت و معدن قول مساعدت داد پس از شروع به کار پروژه "آذر مینای جام" در فریمان، مابقی تسهیلات سرمایه در گردش مصوب توسط این بانک بررسی و در چارچوب ضوابط و مقررات پرداخت شود.

وی افزود: در مورد پروژه "پارت گوال گیتی" در سبزوار با توجه به اینکه درخواست تسهیلات متقاضی توسط بانک صنعت و معدن مشروط به تامین سهم الشرکه ۵۰ درصدی (معادل ۲ هزار میلیارد ریال) از سوی دو طرف پذیرش شده است، در این دیدار مقرر شد ادامه فرآیند پرداخت تسهیلات نیز توسط بانک صنعت و معدن تکمیل شود.

رسولیان ادامه داد: با توجه به پذیرش کلیات پروژه گروه صنعتی پارت لاستیک در مشهد توسط بانک صنعت و معدن مقرر شد، درخواست تسهیلات متقاضی معادل ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت، پس از ارایه مدارک و مستندات لازم از سوی سرمایه‌گذار توسط بانک صنعت و معدن بررسی شود.

وی گفت: همچنین در مورد پروژه شرکت پترو طرح پارس در نیشابور مقرر شد در صورتی که ۵۰ درصد منابع مورد نیاز پروژه توسط متقاضی تامین شود، درخواست تسهیلات متقاضی معادل ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت توسط بانک صنعت و معدن بررسی شود.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: باتوجه به پذیرش پروژه فرآورده‌های دیرگداز در گناباد و اقدامات انجام شده در بانک صنعت و معدن مقرر شد اقدام لازم به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات مصوب پروژه معادل هزار میلیارد ریال توسط بانک صنعت و معدن انجام گیرد.

وی دو پروژه مجتمع فولاد تربت‌حیدریه با سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد ریال و نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی این شهرستان با سرمایه‌گذاری ۱۰۶ هزار میلیارد ریال را از دیگر پروژه‌هایی برشمرد که مدیرعامل بانک صنعت و معدن قول مساعدت برای تامین مالی آنها را داد.

رسولیان گفت: تاکنون ۲۸۳ پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری در مجموع با سرمایه ۱۸۸ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۱۸۰ هزار نفر ذیل الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان شناسایی و ثبت سامانه الکترونیکی "BPMS" شده است.

وی افزود: دلیل بزرگی و اهمیت این پروژه‌ها، اشتغالزایی برای بیش از ۱۰۰ نفر و سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰ میلیارد تومان است که مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استانداری موظف به احصا و بررسی آنها بوده است.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: پروژه‌های یاد شده از مجموع هزار و ۲۵۷ پروژه سرمایه‌گذاری با سرمایه ۲۱۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۲۱۷ هزار نفر است که در چارچوب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی تعریف شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha