نهادهای دولتی در خراسان رضوی ۴۴۴ شهید دارند

مشهد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: نهادهای اجرایی دولتی در این استان ۴۴۴ شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده‌اند که با احتساب نیروهای مسلح این جمع به هزار و ۲۴۵ شهید می‌رسد.

حجت الاسلام حسین معصومی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تقدیم یک هزار و ۲۴۵ شهید سند هویت انقلابی کارمندان این استان است که جان خویش را فدای ارزشهای اسلام و انقلاب کردند.

وی با گرامیداشت هفته دولت ادامه داد: انفجار دفتر نخست وزیری توسط عناصر گروهک منافقین در هشتم شهریور ۱۳۶۰ منجر به شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر شد، منافقین کوردل با این اقدام سعی داشتند خدمتِ بی ادعا، ‌ سیره، منش و روش این شهیدان را از بین ببرند اما نمی‌دانستند، با شهادت، انسان‌ها ماندگار و سیره و روش آنها الگو می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی با اشاره به اینکه نیروهای ارزشی بیشتری درون انقلاب روییدند گفت: شهادت شهیدان رجایی و باهنر و همچنین ۷۲ تن از یاران باوفای انقلاب باعث شد آحاد مردم به خصوص کارمندان عزم خود را جزم کنند تا دست منافقین را از ایران اسلامی کوتاه نمایند.
وی افزود: در راستای خدمت رسانی به خانواده معظم شهدا هم اکنون پرداخت مطالبات این اقشار از جمله پرداخت پاداش پایان خدمت آنان در سال جاری به روز شده و مطالبات معوقی از طرف این بنیاد به خانواده‌های شهدا باقی نمانده است.

حجت الاسلام معصومی ادامه داد: پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با بنیاد شهید که خدمات درمانی به خانواده شهدا و ایثارگران ارائه می‌دهند نیز بهبود یافته و پرداخت هزینه های مستقیم درمان از جمله دارو و معاینه پزشکی به خانواده‌های ایثارگر استان نیز به یک هفته کاهش یافته است و در تلاش هستیم این زمان را به سه روز کاهش دهیم.
هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان روز ملی مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است.
خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۲۸۳ شهید، ۴۹ هزار و ۶۹۹ جانباز و سه هزار ۳۹۵ آزاده در راه استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران و حفظ استقلال،  آزادی و تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha