۲ میلیارد تومان برای تکمیل مجموعه ورزشی قلیوند کنگاور اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور از اختصاص ۲ میلیارد تومان برای تکمیل و ساماندهی مجموعه ورزشی شهید قلیوند این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، خیرالله خزایی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور استاندار کرمانشاه در سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دولت در حوزه زیرساخت های روستایی این شهرستان عملکرد قابل دفاعی دارد به گونه ای که فقط در حوزه آسفالت طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع از معابر روستایی را آسفالت کردیم که رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.
او توجه به زیرساخت های آموزشی را از اولویت های دولت دانست، افزود: چهار مدرسه توسط خیرین در این شهرستان احداث و هفت مجتمع آبرسانی نیز به مرحله بهره برداری و یا در مراحل ساخت هستند.
خزایی توجه به ورزش و ورزشکاران را همواره مورد تاکید دولت عنوان کرد و بیان داشت: مجتمع ورزشی شهید قلیوند کنگاور بعد از ۳۰ سال بخشی از آن طی یکی ۲ سال گذشته ساماندهی شد و امروز با حمایت استاندار کرمانشاه مبلغ ۲۰ میلیارد ریال نیز به آن اختصاص یافت.
وی در ادامه با بیان اینکه سد آناهیتا یکی از مطالبات جدی مردم بوده و تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار امیدواری کرد تا پایان سال مخزن آن آبگیری شود.
تعیین و تکلیف زمین های شهرک نیروی انتظامی، تخلیه کامل واحدهای به جا مانده در محله غمتسلی، احداث ساختمان کلینیک تخصصی و احداث پایگاه امداد جاده ای شهر گودین از دیگر مطالبات فرماندار کنگاور از استاندار کرمانشاه بود.
خزایی همچنین از مکاتبات استاندار با سرپرست وزارت صمت در خصوص تامین مواد اولیه کارخانه ذوب آهن که تنها مشکل احداث این کارخانه مادر در شهرستان است، تشکر کرد و اظهار داشت: این کارخانه با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد تومانی در کنگاور در بُعد اشتغال زایی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

۲۰۴ رزمایش مواسات در کنگاور اجرا شده است
امام جمعه کنگاور نیز در این جلسه با بیان اینکه تاکنون ۲۰۴ رزمایش مواسات در کنگاور اجرا شده از گرانی نان در این ایام انتقاد کرد و افزود: بعضی از خانواده ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و گرانی نان فشار مضاعفی بر آنها تحمیل می کند.
حجت الاسلام علی محمد لروند همچنین با اشاره به اینکه مشکلات زمین های شهرک نیروی انتظامی باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد، تصریح کرد: آنها بیش از ۲۰ سال است که به زمین خود نرسیده اند و نیازمند دستور استاندار است.
حجت الاسلام لروند در ادامه گفت: سه سیلو کرمانشاه، سنقر و کنگاور در معرض فروش قرار داشت که آیت الله علما امام جمعه کرمانشاه و نماینده سنقر و بنده هرکدام به نحوی اعتراض کردیم.
وی با اشاره به اینکه از سیلوهای کرمانشاه و سنقر به بخش خصوصی جلوگیری به عمل آمد ولی سیلوی کنگاور واگذار شد، اضافه کرد: اکنون که این سیلو را به بخش خصوصی واگذار شده حداقل نظارت کنید که کارگران حقوقشان تضییع نشود. 

دغدغه مردم برای واگذاری سیلو کنگاو به حق است
نماینده مردم شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: تعاونی مسکن حافظان امنیت کنگاور در حال تبدیل شدن به یک چالش امنیتی در منطقه است، افزود: مسوولان تصمیم بگیرند یکبار برای همیشه این مشکل مردم را حل کنند.
علی رضایی در ادامه با بیان اینکه دغدغه مردم برای واگذاری سیلو بحق و منطقی است، افزود: این مشکل باید به دیوان کشور برود و هنوز به مرحله طرح موضوع در دیوان نرسیده است.
او گفت: رییس سازمان خصوصی سازی به بنده اعلام کرد که اطلاع کافی از گلایه های مردم داریم و صلاح نیست این واگذاری صورت بگیرد.
در پایان این جلسه با حضور نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، فرماندار کنگاور و برخی از مسوولین شهرستانی پروژه آبرسانی به چهار روستای حصار، رشتیان، زرده و هزراخانی با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان به بهره برداری رسید.