۷۵۱ میلیارد ریال برای توسعه و ارتقای شاخص‌های دانشگاه بجنورد

بجنورد- ایرنا- دانشگاه بجنورد در دولت تدبیر و امید ۷۵۱ میلیارد ریال از محل منابع ملی، استانی و نیز اعتبارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای توسعه زیرساخت‌های آموزشی خود اعتبار گرفت.

رییس دانشگاه بجنورد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این اعتبارات ۶۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل سفر رهبر معظم انقلاب به استان و ۱۳۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات سفر هیات دولت به استان اختصاص یافته است.

دکتر احمد محقر گفت: از این رقم ۱۶۳ میلیارد و ۴۸۷ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، ۵۱ میلیارد و ۷۴۵ میلیون ریال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ۱۲۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل استانی جذب شده و ۲۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال نیز مشارکت خیران بوده است.

وی افزود: اعتبار سفر رهبری برای ساخت و بهره برداری از مسجد دانشگاه به مساحت هزار و ۶۴۰ متر مربع و تکمیل مرحله دوم دانشکده علوم انسانی هزینه شده است.

رییس دانشگاه بجنورد گفت: ساخت سرای اساتید دانشگاه به مساحت سه هزار متر مربع، استخر دانشگاه در ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع، تکمیل آزمایشگاه مرکزی در پنج هزار و ۲۸۵ متر مربع و ساخت و بهره‌برداری از مرحله نخست دانشکده علوم پایه نیز از محل سفر ریاست جمهوری به استان بوده است.

محقر اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری سازمان مرکزی و تالار ملک‌الشعرای بهار، ساخت و بهره برداری مرحله اول دانشکده پتروشیمی، تکمیل سالن اجتماعات دانشکده هنر، توسعه و بهره برداری مرحله دوم دانشکده هنر، توسعه و بهره برداری مرحله دوم سلف سرویس، اجرای تأسیسات زیربنایی، ساخت دانشکده فنی و مهندسی چهار، ساخت مرحله دوم دانشکده علوم پایه، ساخت مرحله دوم دانشکده پتروشیمی، کف‌سازی و فنس‌کشی زمین ورزشی، توجه ویژه به زیباسازی محیط دانشگاه و اجرای ۲۴ هکتار فضای سبز از محل اعتبارات ملی اجرا شده است.

وی افزود: ساخت خوابگاه خواهران بنیاد مصلی‌نژاد، ساخت خوابگاه خواهران بنیاد ۱۵ خرداد، اهدای ۱۳۰ دستگاه یخچال، ساخت ایستگاه نگهبانی دانشگاه، اهدای فرش مسجد دانشگاه، کف‌سازی زمین ورزشی خوابگاه دختران، کاشت درختان مثمر بوستان و ساخت بوستان شهدای دانشجو نیز با کمک خیران ایجاد شده است.

دکتر محقر اظهار داشت: اعتبارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز صرف ساخت یک بلوک خوابگاه پسران در سه هزار و ۱۵۰ متر مربع، کمک به اجرای طرح‌های مدیریت سبز، ساخت زمین چمن مصنوعی، اهدای تجهیزات اتاق تندرستی و سالن کشتی، تکمیل فضاهای آزمایشگاهی و کارگاهی، توسعه ساختمان سلف سرویس، ارتقا و بهبود آشپزخانه مرکزی و توسعه مرکز بهداشت دانشگاه شده است.

رییس دانشگاه بجنورد گفت: اعتبارات استانی نیز برای محوطه سازی مسجد دانشگاه و تکمیل و بهره برداری خوابگاه پسران،  تجهیز سرای اساتید، ساخت فضای سـبز پیرامون سالن ورزشی و خزانه گل‌محمدی، تکمیل موتورخانه دانشکده پتروشیمی، تدوین سند علم و فناوری استان و ساخت جاده دسترسی دانشگاه به مساحت ۹ هزار و ۹۰ متر مربع هزینه شده است.

دانشگاه بجنورد افزون بر ۱۶۰ هکتار زمین در اختیار دارد.

دانشگاه بجنورد، یکسال پس از تاسیس استان، در سال ۱۳۸۴ پا گرفته و اکنون ۴۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و سه هزار و ۹۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی زیر نظر ۱۷۲ عضو هیات علمی این دانشگاه تحصیل می کنند.

حدود ۴۰ هزار دانشجو در ۳۹ مرکز آموزش عالی دولتی، نیمه دولتی، آزاد و مووسسات آموزش عالی این استان تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =