هنیه: توافق امارات با رژیم صهیونیستی خنجری در پشت ملت فلسطین است

تهران-ایرنا-"اسماعیل هنیه" رییس دفتر سیاسی جنبش حماس روز پنجشنبه گفت: توافق عادی‌سازی امارات با رژیم صهیونیستی، خنجری در پشت ملت فلسطین است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری شهاب فلسطین، هنیه در کنفرانس مطبوعاتی با رسانه‌های ترک زبان در استانبول ترکیه هشدار داد: توافق عادی‌سازی امارات، خنجری در پشت ملت فلسطین است.

هنیه تأکید کرد که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، در راستای ائتلاف منطقه‌ای است که رهبری آن را اسرائیل بر عهده دارد.

وی افزود: دردناک است که برخی کشورهای عربی با معامله قرن آمریکا همراهی می‌کنند؛ [طرحی] که با هدف حذف آرمان و ملت فلسطین از معادلات صورت می‌گیرد و مردم فلسطین در داخل و خارج از این کشور، مخالف عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی هستند.

هنیه اظهار کرد: معامله قرن را که هدفش نابودی آرمان فلسطین بود، نپذیرفتیم و تصمیم گرفتیم برای شکست آن، با آن مقابله کنیم؛ زیرا ملت [فلسطین] از حقوق خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس شنبه گذشته در رأس هیأتی به ترکیه سفر و با «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری این کشور در استانبول دیدار کرد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند که ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند، سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که پیش از پایان یافتن دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند.

ناظران، کارشناسان و ملت‌های مسلمان و عرب، توافق امارات با رژیم صهیونیستی را در جهت تأمین منافع انتخاباتی ترامپ و منافع نتانیاهو و به مثابه فرو بردن خنجری در قلب ملت فلسطین خوانده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =