۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۶
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84019075
۰ نفر

برچسب‌ها

سومین مرحله غربالگری کرونا در استان بوشهر در حال اجراست

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: سومین مرحله غربالگری کرونا با اولویت شناسایی و توجه به افراد دارای بیماری زمینه‌ای در این استان در حال اجراست.

دکتر سعید کشمیری روز پنجشنبه در نشست ستاد کرونا استان بوشهربا حضور معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود: تلاش می‌شود در این مرحله افراد دارای بیماری زمینه‌ای از جمله افراد مبتلا به فشار خون و دیابت فراخوان داده شوند و مورد غربالگری قرار گیرند.

وی با اشاره به جان باختن ۴۵۱ بیمار ناشی از ابتلا به ویروس کرونا اضافه کرد: آمارها نشان می‌دهد ۳۳ درصد از جان باختگان مبتلا به دیابت و ۲۸ درصد مبتلا به فشار خون و مابقی نیز دچار سایر بیماری‌های زمینه‌ای هستند.

به گفته کشمیری ۴۲ درصد از بیماران مبتلا به ویروس کرونا زن و مابقی مرد هستند و بیشتر مبتلایان به این ویروس در استان بوشهر در گروه سنی میانسالان و سالخوردگان است. 

کشمیری اضافه کرد: براساس آمارها از شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر تاکنون ۲۵هزار نفر بیمار حاد تنفسی به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده که از این شمار ۱۰ هزار نفر مثبت بودند و از این افراد هفت هزار و ۵۰۰ نفر بستری شده‌اند.

وی  افزود: در زمان حاضر ۲۸۸ بیمار در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این شمار ۱۷۷ نفر مثبت هستند و از این شمار ۵۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و از این شمار نیز ۱۷ نفر بدحال و به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

دببر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۹ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در استان بهبود یافته و ۶۸۰ نفر نیز در قرنطینه به سر می‌برند.

وی افزود:۴۲ درصد از بیماران زن و مابقی مرد و بیشترین مبتلایان در گروه سنی میانسال و سالخورده هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =