پوتین پشت فرمان بزرگراه کریمه را آزمایش و افتتاح کرد

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه با نشستن پشت فرمان خودروی خود شخصا بزرگراه شبه جزیره کریمه به نام تاوریدا را آزمایش و افتتاح کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، ولادیمیر پوتین در حالی که رانندگی خودرو ویژه رئیس جمهوری روسیه به نام «آئوروس» را برعهده داشت، بزرگراه تاوریدا را که از تنگه کرچی تا سواستوپل احداث شده است را افتتاح کرد.

کنار پوتین در خودرو وی، یوگنی دیتریخ وزیر حمل و نقل روسیه نشسته بود.

رئیس جمهوری روسیه سپس از خودرو پیاده شد و به همراه شماری از مقامها، مدیران و جمعی از کارکنان شرکت «واد» پیمانکار سازنده بزرگراه تاوریدا از کامیون‌هایی که از این بزرگراه عبور می کردند استقبال کرد.   

پوتین در گفت وگو با کارگران شرکت کننده در احداث بزرگراه تاوریدا گفت که ۲۰۰ کیلومتر جاده در آینده در شبه جزیره کریمه ساخته خواهد شد. 

بزرگراه تاوریدا بطول۲۵۰.۷ کیلومتر از تنگه کرچی و پل مواصلاتی ساخته شده بر این تنگه تا سیمفروپل پایتخت کریمه و سواستوپل احداث شده است.

بخشی از این بزرگراه امروز به بهره برداری رسید و قرار است این طرح تا سال ۲۰۲۳ تکمیل شود.

قرار است در چارچوب طرح احداث بزرگراه تاوریدا، ۹۵ کیلومتر پل و مسیر انحرافی از بزرگراه احداث شود. 

روسها معتقدند که شبه جزیره کریمه واقع در جنوب اوکراین در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری یک همه پرسی به خاک این کشور ملحق شد؛ اما اوکراین و غرب این همه پرسی را نپذیرفتند و آن را جدایی طلبی بر خلاف قوانین بین‌المللی با حمایت نظامی روسیه خواندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =