استعدادیابی استاندارد آینده بهتری را برای تیم‌های ملی رقم می‎‌زند

تهران- ایرنا- رییس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال می‌گوید: هدف از برگزاری دوره های استعداد یابی، اجرای تمرینات استاندارد و روتین در رده پایه است تا در آینده تیم‌های ملی فوتبال موفق و کارآمدی داشته باشیم.

اکبر محمدی در حاشیه برگزاری  وبینار استعدادیاب گزینی و مصاحبه با نفرات معرفی شده از سوی هیات فوتبال استان مرکزی گفت:‌ استعدادیابی یکی از رویکردها و ماموریت‌های اصلی در کمیته جوانان است و مهم‌ترین برنامه این وبینار آشنایی با نفرات منتخب هیات فوتبال استان مرکزی بود.

وی ادامه داد: بر اساس نقشه راه جدید تعریف شده در کمیته جوانان، کشور به ۳۲ پایگاه ،۱۷ منطقه و ۳ مرکز عالی استعدادیابی تقسیم شده تا بتوانیم برنامه های خود را به مرحله اجرا در آوریم.

این مسئول کمیته جوانان فدراسیون فوتبال اضافه کرد:‌ نیاز به نفرات واجدالشرایط در حوزه استعدادیابی داریم که آنها را بشناسیم و دعوت به کار کنیم. در واقع فلسفه فنی برگزاری این جلسات این است که برترین نفرات در این حوزه شناسایی و در اختیار استعدادیابان قرار گیرند.

وی تصریح کرد: بدون شک انتخاب بازیکن مستعد، نیاز به دانش و تجربه دارد که سعی بر این است با انتخاب کارشناسان و افراد با تجربه به این هدف خود برسیم و آینده بهتری در فوتبال پایه رقم بزنیم.

محمدی گفت: استان مرکزی بخاطر صعود تیم آلومینیوم خودش را در سطح اول فوتبال کشور مطرح کرده است و قدردان تلاش همکارانمان در کمیته جوانان و هیات فوتبال استان مرکزی هستیم که با معرفی استعدادها و پرورش آنان می توانیم در آینده شاهد موفقیت در فوتبال پایه و پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی باشیم.

وی افزود: تاکنون وبینارهای استعدادیابی برای استان های خراسان رضوی، کرمان و تهران برگزار شده است و امید است استان های دیگر در این طرح مشارکت داشته باشند تا با معرفی استعدادیاب ها به دنبال هدف بعدی خود که همانا ایجاد و راه اندازی برنامه های مشترک فنی برای بازیکن و تمرینات مشترک رده سنی است، دست یابیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =