روستاهایی که در زرین‌دشت طعم توسعه را چشیدند

شیراز - ایرنا- روستاهای تاج‌آباد و زیرآب شهرستان زرین‌دشت همزمان با هفته دولت طعم شیرین توسعه روستایی را چشیدند؛ یازده‌هزارمین واحد مسکن روستایی بازسازی شده در روستای تاج‌آباد و طرح سنگفرش و توسعه معابر روزستای زیر آب از توابع بخش مرکزی زرین دشت روز پنجشنبه افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. 

مهرداد کاوه سرپرست  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان زرین دشت در آیین بهره برداری از یازده هزارمین واحد مسکن مقاوم روستایی در زرین دشت  گفت: همزمان با هفته دولت امسال، دو  پروژه عمرانی   در روستاهای زیرآب و تاج آباد شامل مسکن روستایی و پروژه سنگ فرش و توسعه معابر به بهره برداری رسید و طعم شیرین خدمت بی منت را در کام روستاییان نشاند.

سرپرست  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان زرین دشت افزود: با افتتاح این واحد مسکونی در روستای تاج آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان زرین دشت  ار سال ۸۴تا کنون ۱۱هزار واحد مسکونی مقاوم سازی شده روستایی در زرین دشت احداث شده است. 

سرپرست بنیاد مسکن زرین دشت  خاطرنشان کرد: طرح سنگ فرش معابر دهستان زیرآب به عنوان روستای شاخص در بخش مرکزی شهرستان زرین دشت به مساحت  یک هزار و ۳۵۰متر مربع و با اعتباری افزون بر ۲  میلیارد ریال از محل اعتبارات حوادث سال ۹۸ به بهره برداری رسید.  

وی با اشاره به اجرای موفق طرح نهضت آسفالت در این شهرستان اظهار داشت : با اختصاص یک هزار و  ۵۰۰تن قیر رایگان و با مشارکت دهیاری ها  عملیات  نهضت آسفالت با قوت در حال انجام است.

کاوه بیان داشت :بهسازی صد درصدی روستاهای زرین دشت با  اعتباری افزون بر ۶۰ میلیارد ریال برگ زرینی در کارنامه دولت و فعالیت های عمرانی این شهرستان است. 

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان زرین دشت همچنین از شروع به کار ۲۷۷واحد مسکن مشارکتی  در   سه نقطه شهری این شهرستان شامل حاجی آباد، شهرپیر و دبیران در سالجاری خبر داد .

 کاوه ادامه داد: در این شهرستان کلیه روستاها دارای کد پروژه هستند و از مزایای طرح هادی روستایی بهره مند می گردند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به زیر سازی ۲۵هزار متر مربع زمین روستایی با اعتباری افزون بر یک میلیارد ریال به منظور تامین زمین برای واگذاری به جوانان خبر داد.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زرین دشت در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم احداث پارک محله ای روستاها به منظور جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها تاکید کرد و یاد آور شد : در نیمه نخست سال جاری ۶ پارک محله ای با اعتبار ۱۵میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسیده است . 

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زرین دشت به صدور اسناد مالکیت روستایی در این شهرستان نیز ه کرد و افزود : تاکنون  هفت هزار و ۴۶۲ جلد سند مالکیت برای واحدهای مسکونی و اماکن روستایی این شهرستان صادر و تحویل متقاضیان شده است.

کاوه افزود: این تعداد سند روستایی برای خانوار های دارای تهیه طرح هادی این شهرستان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک صادر شده است. 

وی ابراز کرد : هم اکنون هیچ مشکلی برای صدور سند مالکیت وجود ندارد و صدور سند بیش از سهمیه تعیین شده امکان پذیر است.

سرپرست  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زرین دشت  درباره وضعیت مقاوم سازی مسکن روستایی این شهرستان نیز اظهار داشت: یک هزار و  ۳۵فقره تسهیلات تعمیرات مسکن با اعتبار ۱۶۰میلیارد ریال در سال گذشته ،۱۷۳تسهیلات حوادث مسکن شهری و روستایی و بلاعوض با اعتباری بالغ بر ۱۷۰میلیارد ریال ، کمک های بلاعوض احداثی و تعمیری نزدیک به ۱۱۰میلیارد ریال از دیگر هزینه کرد های این نهاد انقلابی از سال گذشته تا کنون بوده است .

وی از توزیع ۲۸ هزار و ۷۱۵ کیسه سیمان اهدایی به روستاییان  برای متقاضیان وام های حوادث احداثی و تعمیری سیل سال ۹۸ خبر داد و ضمن دعوت از خیرین مسکن ساز برای ایجاد سرپناه برای نیازمندان جامعه گفت : مشارکت های مردمی از طریق حساب ۱۰۰ امام(ره) نیز یکی از موضوعات مهمی است که منجر به کاهش یکی از دغدغه های اساسی مردم یعنی تامین مسکن می شود.

وی در پایان به پروژه طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان اشاره کرد و گفت :این طرح پس از تحویل وتحول زمین موردنظر توسط اداره راه وشهرسازی وبنیاد مسکن شهرستان در آینده نزدیک  آغاز خواهد شد.

شهرستان زرین دشت در فاصله ۲۷۲ کیلومتری شرق شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط