استاندار زنجان: ایجاد آرامش در جامعه بزرگ‌ترین تکلیف مدیران است

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: در شرایط حاضر بزرگترین وظیفه و تکلیف همه مدیران و خدمتگزاران مردم ایجاد آرامش در جامعه است.

فتح الله حقیقی شامگاه پنجشنبه در جلسه ای که با حضور علی نیکزاد نایب رییس مجلس در خصوص بررسی طرح های عمرانی زنجان برگزار شد افزود: در هفته دولت امسال ۹۹۴ طرح با اعتبار یک هزار ۳۴۸ میلیارد تومان و با اشتغالزایی یک هزار و ۳۹۷ نفر در استان بهره برداری یا کلنگ زنی شد.

وی ادامه داد: ۹۲ درصد طرح ها از نظر میزان اعتبار به مرحله بهره برداری رسیدند و ۹۵ درصد اشتغال زایی صورت گرفته نیز مربوط به طرح های افتتاح شده است.

حقیقی با بیان اینکه سال گذشته ۱۵۶ پروانه بهره برداری صنعتی با حجم سه هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در زنجان صادر شد، اظهار داشت: همچنین سال گذشته ۱۱ واحد تولیدی در استان با هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به چرخه تولید بازگشتند.

وی اظهار داشت: در حوزه مسکن سهم استان زنجان از محل اجرای طرح اقدام ملی سه هزار و ۴۰۰ مورد بود که با پی گیری های انجام شده این میزان به بیش از ۱۳ هزار واحد رسید.

استاندار زنجان پروژه ۲ بانده کردن راه ارتباطی سلطانیه  -خدابنده – کبودرآهنگ و راه زنجان – بیجار-  همدان را از طرح های بزرگ حوزه راهسازی در استان برشمرد و گفت: با بهره بردای از این طرح ها گشایش ها و نتایج بسیار خوبی در تردد وسایط نقلیه در منطقه شمال غرب کشور اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: طرح ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین نیز که در روزهای اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل آن تخصیص یافت، مقدمه ایجاد مرکز لجستیک در زنجان است چرا که با تکمیل آن میزان حمل بار در این محور به هفت میلیون تن خواهد رسید.

حقیقی با بیان اینکه در زمان حاضر ۱۱۳ هزار و ۲۶۰ نفر بر اساس آمار تامین اجتماعی در استان زنجان اشتغال دارند، خاطرنشان کرد: بررسی آمارها نشان می دهد که اشتغال در استان روند رو به رشدی با وجود شیوع کرونا داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =