افتتاح ۶٠ واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده روستایی در ارومیه

ارومیه- ایرنا- ۶٠ واحد مسکونی مقاوم‌سازی و بهسازی شده روستایی به مناسبت هفته دولت در ارومیه امروز، پنجشنبه با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ارومیه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا، گفت: برای بهسازی و مقاوم‌سازی این تعداد واحد مسکونی ١۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رضا منافی افزود: از نظر این نهاد هر واحد مسکونی که در ساخت آن مشخصات کامل فنی آئین نامه ۲۸۰۰ مقررات ملی ساختمان رعایت نشود، مسکن غیرمقاوم تلقی می‌شود و نیازمند مقاوم‌سازی است.
وی بیان کرد: به همین مناسبت و در راستای اجرای طرح سنددار کردن اماکن روستایی، ٢٠٠ جلد سند روستایی در شهرستان ارومیه تحویل صاحبان منازل روستایی داده شد و ٢ طرح هادی روستایی نیز با حدود ١٨ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

منافی اظهار داشت: طرح هادی روستایی از جمله اقدامات مؤثر دولت در توسعه و عمران زیربنایی روستاها و کاهش مهاجرت به شهرهاست.

وی ادامه داد: اجرای سنگ فرش و آسفالت، احداث پیاده‌راه و اصلاح شبکه معابر، احداث سیل بند، آماده سازی اراضی پیش‌بینی شده برای گسترش روستا و تکمیل شبکه دفع فاضلاب از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام می‌شود.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رییس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر)، ۲ دولت‌مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

۲ هزار و ۷۲۵ روستای دارای سکنه در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ روستا از این تعداد دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار بوده و نقشه طرح‌هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح‌هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می‌گیرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =