اجرای طرح نذر سلامت در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر آستارا از آغاز اجرای طرح نذر سلامت با هدف رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مساجد و هیات های مذهبی خبر داد.

حسین خورشیدی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در هر یک از مساجد و هیات های مذهبی پنج خادم جمعیت هلال احمر حضور دارند و کنترل پوشیدن ماسک و تاکید بر رعایت فاصله ۲ متری در مکان های مذکور از جمله هدف های این طرح است.

وی بیان کرد: در قالب این طرح به عزاداران ماسک اهدا شده و فشارخون و تب آنها مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرد و خیران می توانند با کمک های نقدی خود یاریگر جمعیت هلال احمر آستارا در اجرای طرح نذر سلامت باشند.

خورشیدی اظهار کرد: امروز نخستین جلسه شورای اجرایی هلال احمر آستارا در اداره این جمعیت در شهرستان برگزار شد و استفاده از ظرفیت خیران برای ساخت خانه هلال در روستاها در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: ۱۹ خانه هلال تاکنون در روستاهای آستارا تاسیس شده است و هدف از راه اندازی این خانه ها ارتقای آموزش های امدادی و گسترش این آموزش ها در تمامی سطوح و تشکیل تیم های واکنش سریع برای آماده سازی مردم در زمان بروز حوادث و سوانح در روستاها می باشد.

وی گفت: جمعیت هلال احمر خدمت به مردم را وظیفه خود می داند و با بهره گیری از توان نیروها و تجهیزات امدادرسانی در این مسیر گام بر می دارد و جمعیت شهرستان در سال های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ رتبه دوم را در بین شهرستان های استان به دلیل ارائه خدمات در  حوزه های جوانان، داوطلبان، آموزش و امداد کسب کرده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =