کارخانه مواد شوینده در نهاوند بهره‌برداری شد

همدان - ایرنا- همزمان با هفته دولت کارخانه مواد شوینده با ظرفیت ۲۰ هزار تن محصول با حضور یزدان سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بهره‌برداری شد.

به گزارش ایرنا رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از این واحد تولیدی اظهار داشت: برای احداث کارخانه تولید مواد شوینده (سودکاستیک) ۱۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و می‌تواند برای ۳۷ نفر از جوانان این منطقه شغل ایجاد کند. 

حمیدرضا متین گفت: این واحد تولیدی در پنج هزار متر مربع در روستای گردیان از توابع شهر فیروزان نهاوند واقع شده و با ظرفیت ۲۰هزار تن محصول قابلیت صادرات هم دارد.  

وی خاطرنشان کرد: امسال بیش از سه هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در استان همدان به بهره برداری می‌رسد که در جهش تولید این منطقه نقش بسیاری دارد. 

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در سال‌های اخیر در حدود ۸۰ درصد سرمایه مورد نیاز راه‌اندازی صنایع جدید توسط مجریان طرحها تامین می‌شود و تنها ۲۰ درصد در قالب تسهیلات بانکی و ایجاد زیرساختها فراهم می‌شود. 

متین یادآوری کرد: با حمایت دولت تعدادی از واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشته‌اند و تا پایان امسال ۴۲ واحد راکد دیگر به جمع صنایع فعال استان اضافه می‌شوند. 

همدان دارای یک هزار و ۴۵ واحد تولیدی و صنعتی است. 

هفته دولت امسال در استان همدان ۴۹۹ طرح بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =