خبرنگاران جهرمی در قالب پویش"نذر خون" ۱۲۰۰ سی‌ سی خون اهدا کردند

شیراز-ایرنا- انجمن خبرنگاران مستقل جهرم با پیوستن به پویش "نذرخون از محرم تا اربعین حسینی" در اقدامی خداپسندانه، بیش از یک هزار و ۲۰۰ سی سی از خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

رییس انتقال خون جهرم، پنجشنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: این پویش از امروز (ششم شهریورماه ۹۹) آغاز شده و تا هفدهم مهرماه ، همزمان با اربعین حسینی ادامه دارد و هدف از برگزاری آن، جلب همدلی و مشارکت مردم برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ همچنین بیماران سخت درمان و نیازمند خون است.

یعقوب رضاییان افزود: پس از دعوت ما از اصحاب رسانه جهرم برای اطلاع‌رسانی این پویش، انجمن خبرنگاران مستقل جهرم در اقدامی خودجوش، با حضور در مرکز انتقال خون این شهر، خون خود را برای استفاده نیازمندان اهدا کردند.

وی بیان کرد: نشانی اینترنتی http://nobatdehi.ibto.ir برای نوبت‌دهی اینترنتی اهدای خون، با هدف رعایت فاصله فیزیکی و حفظ سلامت اهداکنندگان است.

به گفته رضاییان: ساعت کار انتقال خون در روز تاسوعا (هشتم شهریور) و عاشورا (نهم شهریور) در پایگاه مرکزی جهرم، روبه‌روی بیمارستان مطهری و پایگاه بنی هاشمی در خیابان ۱۷ شهریور از ساعت ۸ صبح الی ۱۳ است.

او گفت: همچنین پایگاه مرکزی انتقال خون جهرم، شب عاشورا هم از ساعت ۲۰ الی ۲۳ پذیرای مردم این شهرستان است.

رییس انتقال خون جهرم اضافه کرد: از عموم مردم مومن و نیک‌اندیش شهرستان جهرم دعوت می‌شود، در این پویش نیز همانند مشارکت‌های خیرخواهانه‌ای که در دیگر عرصه‌های سلامت داشتند، این بار نیز همزمان با ایام سوگواری حسینی، در این اقدام خیر سهیم شوند و نذر خون برای بیماران نیازمند به فرآورده‌های خونی و نذر پلاسما برای نجات بیماران کووید ۱۹ را در اولویت نذور امسال خود قرار دهند.

رضاییان بیان داشت: در شرایطی قرار داریم که به دلیل شیوع بیماری کرونا، کشور با کمبود ذخایر خونی برای نجات جان بیماران مواجه شده است و مشارکت در این اقدام، می‌تواند گام موثری در کمک به سلامت بیماران باشد.

وی ادامه داد: نذر پلاسما به عنوان محور دیگر این پویش است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیماران بهبود یافته کووید ۱۹ نیز دعوت کرده تا با اهدای پلاسمای خون، در کمک به سلامت دیگر مبتلایان سهیم شوند که تاکنون مشارکت در این زمینه کمتر از میزان مورد انتظار بوده و امید است با آغاز این پویش، شاهد گسترش همکاری افراد در این زمینه باشیم.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =