۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84018995
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه کردستان

سنندج - ایرنا - بهره برداری از سه طرح عمرانی در سقز و برگزاری همایش تجلیل از کارمندان از جمله اخبار کوتاه استان کردستان است.

به گزارش ایرنا، روز پنچشنبه باحضور مسوولان شهرستانی، سه طرح مشترک بنیاد مسکن و دهیاری ها (آسفالت معابر روستاهای قلعه کهنه، چاغرلو و طومارقامیش) با اعتبار هشت میلیارد ریال در روستاهای بخش زیویه به بهره برداری رسید که شامل زیرسازی، جدول گذاری و آسفالت روستاهای قلعه کهنه، چاغرلو و طومارقامیش است.

فرماندار ویژه سقزدر افتتاح این طرح ها در روستاهای بخش زیویه اظهار داشت: بخش زیویه از بخش های برخودرار و توسعه یافته شهرستان است و کشاورزی و دامپروری، ظرفیت مناسبی برای اشتغال و سرمایه گذاری در این منطقه است.

کامیل کریمیان از تبدیل ۷۰۰ هکتار اراضی دیم به آبی در روستاهای بخش زیویه خبر داد و گفت: طرح توسعه و تبدیل ۷۰۰ هکتار از اراضی دیم به آبی در دست اقدام است.

۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرحهای بخش زیویه هزینه شده است

بخشدار زیویه سقز هم گفت: از یک سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد ریال طرح عمرانی در سطح بخش در قالب دفع بهداشتی فاضلاب، بتن ریزی معابر، ایجاد دیوار حائل، توسط دهیاری‌ها اجرا و هشت مدرسه نیز ساخته شده است.

لطیفه نوروزی افزود: اجرای پروژه در روستاهای فاقد دهیاری از جمله سیدآباد و حسن آباد قاشق، کانی سفید و ترمیم و تحکیم پل یاپشخان از دیگر اقدامهایی بوده است که به تازگی در بخش زیویه انجام شده است.

نوروزی با بیان اینکه در بحث گازرسانی به این منطقه عملکرد بسیار مناسب بوده، افزود: گازرسانی به ۶ روستای دیگر این بخش در دست اقدام و آسفالت راه های کریم آباد و چی چی خوار و گلتپه و کوپه قران هم در حال انجام و ارایه تسهیلات به روستایان از طریق بنیاد برکت در راستای توسعه اشتغال روستایی هم انجام شده است.

کارمندان بازوی توانمند دولت در توسعه کشور هستند

فرماندار بانه نیز در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان گفت: کارمندان بازوی توانمند دولت هستند که در پیشبرد اهداف و برنامه های دولت برای توسعه کشور نقش اساسی دارند که وجود آنها برای دولت بسیار ارزشمند و ضروری است.

اسماعیل رستم پور ر با اشاره به اینکه خلاقیت یکی از ویژگی های بارز کارمندان است افزود: تلاش کارمندان در سازمان ها زمینه ساز پیشرفت و توسعه جامعه است چراکه بخش مهمی و اساسی اداره امور کشور بر دوش کامندان است.

به گفته وی، کارمندان نمونه باید از بین کارمندانی انتخاب شوند که در کار روزانه خود خلاقیت و نوآوری در انجام کارها خود ایجاد کرده باشند و تحولی نو در سازمان به وجود آورند.

فرماندار شهرستان بانه اظهار داشت: با توجه به تغییر و تحولاتی که در فعالیت اقتصادی شهرستان بانه ایجاد شده مهاجرت معکوس به روستاها شکل گرفته که باید برای این تحولات برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی بانه یکی از ظرفیت های مهم در راستای توسعه شهرستان است که از هفته آینده زمین های این منطقه به سرمایه گذاران و متقاضیان واگذار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =