۲۷ میلیارد تومان برای پروژه‌های زیرساختی و خدماتی کنگاور اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه در سفر یک روزه به کنگاور در شورای اداری این شهرستان شرکت کرد و ۲۰ مصوبه با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان برای پروژه‌های زیرساختی و خدماتی به تصویب رساند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری کنگاور که در سرسرای فرمانداری این شهرستان و با حضور معاون عمرانی استانداری، نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با تبریک هفته دولت اظهار داشت: محرومیت زدایی یکی از دستاوردهای ارزشمند نظام جمهوری اسلامی است که رهبر معظم انقلاب در تمامی ابلاغ های مربوط به سیاست های کلی نظام، محرومیت زدایی را لحاظ می کنند.

استاندار کرمانشاه در ادامه نخستین شکست آمریکا در سازمان ملل را برای جامعه بین الملل قابل توجه دانست و گفت: آمریکا برای اولین بار در دنیا به شکل تحقیرآمیزی در شورای امنیت شکست خورد و پیشنهاد این کشور تنها ۲ رای آورد که دومنیکن به عنوان تنها کشور موافق آمریکا وسعتی برابر یک شهرستان کوچک دارد. 

رییس ستاد مقابله با کرونا استان کرمانشاه در ادامه به خسارت ۱۰ هزار میلیاردی این ویروس منحوس به اقتصاد استان اشاره کرد و افزود: دولت با هوشمندی توانست بحران کرونا را با شعار توامان سلامت و معیشت مردم، به خوبی مدیریت کرد. 

بازوند همچنین به فعالیت های امام جمعه کنگاور اشاره کرد و افزود: فعالیت های حجت الاسلام لروند امام جمعه کنگاور از سر دلسوزی و بدون ریا و دور از تظاهر به محرومین است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع واگذاری سیلوی کنگاور پرداخت و گفت: اگر مدیران شهرستان معتقدند واگذاری این سیلو به صلاح نیست، کتبا اعلام کنند تا پیگیری کنیم و مانند سیلوی کرمانشاه و سنقر، واگذاری آن متوقف شود.
استاندار کرمانشاه با اشاره به مشکلات چندین ساله تعاونی شهرک نیروی انتظامی کنگاور گفت: مردم مطمئن باشند تمام تلاش خود را برای حل این معضل به کار می‌گیریم و با مسوولین استانی و کشوری سعی خواهیم کرد همچون مشکلات ۱۲ ساله مسکن نیروی انتظامی کرمانشاه و ۱۱ ساله سازمان جهاد کشاورزی استان حل خواهیم کرد.

بازوند همچنین در خصوص مشکلات مسکن مهر مهرآوران اظهارداشت: مسکن و شهرسازی زمین تفکیک شده رایگان برای احداث مدرسه در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد و زمین های تجاری را با سرعت بیشتری به مزایده بگذارد تا مشکل واحدهایی که تاکنون به مسکن مهر منتقل نشدند، حل شود.
وی در خصوص مشکلات حقوق کارگران سد آناهیتا، شرکت آب منطقه ای استان را مکلف کرد ظرف یک ماه آینده تمامی حقوق های معوق این چند ماه را پرداخت کند.
از جمله پروژه های مهم شهرستان کنگاور که مورد تاکید و پیگیری استاندار کرمانشاه قرار گرفت احداث کارخانه ذوب آهن با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان است.
کنگاور در شرق کرمانشاه و در همسایگی استان همدان قرار دارد.

اخبار مرتبط