مهم ترین پیام نهضت عاشورا عزت و آزادگی است

تبریز-ایرنا- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا با اشاره به پیام های مختلف و متعدد نهضت عاشورا، گفت: عزت و آزادگی از اساسی ترین و مهم ترین پیام های قیام عاشورا است.

حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی روز پنحشنبه در جمع کارکنان و بسیجیان سپاه شهرستان ورزقان، افزود: اگر سیدالشهدا در روز عاشورا خطاب به دشمن فرمودند که به هیچ عنوان دست بیعت به شماها نمی دهم، نشانه بارز و مهم عزت و آزادگی ایشان در برابر کفر است.

وی با اشاره به این کلام امیرمومنان(ع) که در نهج البلاغه فرمودند: «مبادا از فزونی و کثرت دشمن بترسید»، اظهار داشت: امام حسین (ع) نیز با وجود ۷۲ نفر هیچ وقت از وجود لشکری عظیم هراس نداشتند و این اقتدار امام و یارانش حاوی پیام برای ملت هاست که در مقابل ظالمان و ستمگران ایستادگی کنند و دچار رعب و وحشت نشوند.

نجفقلی زاده سرایی عزت و اقتدار کنونی جمهوری اسلامی را ناشی از بصیرت ملت و وجود رهبری آگاه، توانا و شجاع دانست که در برهه های مختلف تاریخی و پیچ های بسیار خطرناک، کشور را تاکنون به سلامت عبور داده اند و همین مسیر با قدرت الهی تداوم خواهد یافت.

وی تبعیت از ولی فقیه و عمل به توصیه های ایشان را راهکار اصلی و محوری موفقیت کشور در عرصه های مختلف بیان و اضافه کرد: ایران اسلامی به برکت وجود این رهبری و نیز خون شهدای دوران دفاع مقدس هرگز از آرمان های خود کوتاه نیامده  و با عزت و افتخار به راه رصلابت خود ادامه خواهد داد.

شهرستان ورزقان با ۵۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۳۰ کیلومتری شمال تبریز واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =