نماینده مجلس: اردکان, ظرفیت تبدیل به قطب ریسندگی را دارد

یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رونق فعالیت های صنعتی در این منطقه گفت: این شهرستان ظرفیت تبدیل به قطب یکی از بخش های ریسندگی کشور را دارد .

به گزارش روز پنجشنبه دفتر این نماینده, محمدرضا دشتی اردکانی با حضور در یکی از کارخانه های نساجی  اردکان با تولیدگران و دست اندرکاران این مجموعه دیدار و گفت و گو و از بخش های مختلف و طرح توسعه این واحد بازدید کرد.

وی اضافه کرد: تولیدگران این کارخانه با ارائه گزارشی از روند تولید این مجموعه به ویژگی های این صنعت از جمله کم آبخواه بودن، مطرح شدن نام و برند اردکان، اشتغال جوانان بومی حتی در حوزه های مدیریتی و فنی و عدم آلودگی های زیست محیطی اشاره کردند.

دست اندرکاران واحد نساجی یادشده در ادامه از نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی خواستند تا در راستای تحقق شعار امسال مبنی بر جهش تولید با پیگیری های لازم از واردات بی رویه منسوجات با توجه به وجود توانمندی های داخلی جلوگیری شود.

نماینده مردم استان یزد در مجلس نیز قول مساعد داد تا نسبت به مسائل مطرح شده پیگیری ها و رایزنی های لازم را انجام داده و ابراز امیدواری کرد با حمایت ها و پشتیبانی ها، شهرستان اردکان به قطب یکی از بخش های ریسندگی کشور تبدیل شود.

کارخانه نساجی سیدالشهدا اردکان از سال ۱۳۷۲ با به کار گیری مستقیم ۶۳۰ نفر فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون با برخی مشکلات روبروست .
فعالیت نساجی صنعتی در ایران از سال ۱۳۰۴ آغاز شد، در یزد هم از همان زمان این فعالیت رونق گرفت، امروز این استان از پیشگامان آکادمی و صنعتی این بخش محسوب می شود.
بر پایه اعلام اداره کل تأمین اجتماعی یزد، ۱۶۰ واحد نساجی در استان فعال است که حدود ۲۳ هزار نفر در این واحدها مشغول کارند و در واقع ۲۷ درصد سهم اشتغال یزد مربوط به این صنعت است و ۱۰۰ درصد روفرشی و ترمه و ۸۰ درصد رومبلی ایران در استان تولید می شود

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =