۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 1448
کد خبر: 84018980
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ طرح کشاورزی در قائمشهر افتتاح شد

ساری - ایرنا - ۲ طرح کشاورزی شامل تسطیح و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی و گلخانه گل‌های زینتی امروز پنجشنبه همزمان با پنجمین روز هفته دولت در قائمشهر افتتاح و اجرای یک طرح آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر با بیان اینکه طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در روستای دشتیان به بهره برداری رسید، گفت : این طرح در سطح ۴۳ هکتار و هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

مجید جعفری تعداد خانوار بهره مند از این طرح را ۵۷ خانوار اعلام کرد.

وی در خصوص افتتاح گلخانه گل و گیاهان زینتی هم گفت: این طرح با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد ریال به بهره بردرای رسیده است که از این میزان سه میلیارد ریال از محل سامانه سیتا و بقیه آورده سرمایه گذار بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر با بیان اینکه در این شهرستان ۲۶ هکتار گلخانه مستعد شامل ۱۲ هکتار لیمو ترش ، هفت هکتار گل و گیاه زینتی و هفت هکتار سبزیجات وجود دارد، افزود: در دهسان علی آباد برای ۴۸ گلخانه مقیاس کوچک و ۲ هکتار گلخانه مقیاس بزرگ مجوز صادر شده است .

فرزین فرهادی در این مراسم افزود:برای آنکه بتوانیم از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی مدرن حرکت کنیم هیچ چاره ای جز اجرای طرح تجهیز و نوسازی در اراضی شالیزاری نداریم .

همچنین در پنجمین روز از هفته دولت آغاز عملیات اجرایی پایگاه اورژانس ۱۱۵ با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال در چمازکتی قائمشهر آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =