دادستان قزوین: برخورد قهری در حوزه عفاف و حجاب پاسخگو نیست

قزوین- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه حجاب و عفاف موجب امنیت روحی و روانی جامعه می‌شود، گفت: برخورد قهری در این حوزه پاسخگو نیست.

به گزارش ایرنا، محمد قاسمی روز پنجشنبه در سومین جلسه کمیسیون پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی قزوین، افزود: یکی از اهداف و سیاست‌ها در دستگاه قضایی، حراست از اصول انقلاب اسلامی بوده که از جمله اصول مهم آن بحث عفاف، حجاب و رعایت ارزش‌های اسلامی است.
وی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم در حوزه عفاف و حجاب ابتدا از راهکارهای فرهنگی وارد شده و برخوردهای قهریه را در پیش نگیریم و در صورت لزوم از قوانین مجازاتی که برای رعایت نکردن عفاف و حجاب تعریف شده است، استفاده کنیم.
قاسمی افزود: اگر اعتیاد دروازه ورود به جرائم اجتماعی است باید به مساله عفاف و حجاب نیز اهمیت دهیم.
این مسوول قضایی، گسترش بی حجابی در جامعه را نتیجه بی توجهی مسوولان و دستگاه‌ها به این عرصه دانست و تصریح کرد: بی حجابی در جامعه ناشی از ضعف تعلق به فرهنگ خودی و ترویج فرهنگ غربی است.
وی با بیان اینکه اگر هرکدام از دستگاه‌ها وظایف خود را به درستی انجام ندهند نتیجه مطلوب نهایی را نخواهیم داشت، اضافه کرد: ما به دنبال مقصر دانستن یک دستگاه نیستیم بلکه تلاش می‌کنیم برای عفاف، حجاب و صیانت از جامعه گام برداریم.
قاسمی خاطر نشان کرد: حفظ حجاب و عفاف در جامعه اسلامی یکی از مصادیق حقوق عامه مردم بوده و جزو قانون حقوق شهروندی محسوب می‌شود.

هم افزایی دستگاه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است 
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در این جلسه گفت: قیام امام حسین(ع) برای امر به معروف و بقای دین اسلام بود و تلاش ایشان را نباید تنها به سال ۶۱ هجری محدود کرد.
حجت الاسلام مجید تلخابی افزود: فضای مجازی در میان تمامی افراد جامعه از کودکان تا بزرگسالان بسیار گسترده است و اگر این فضا مدیریت نشود قطعا فاجعه به بار خواهد آورد.
این مسوول تصریح کرد: کودکان جامعه ما فطرتا پاک به دنیا آمده اند اما هدف دشمن هجوم به اعتقادات و عقاید و بنیان خانواده است که گاهی نوجوانان ما به طور ناآگاهانه تحت تاثیر نقشه‌های دشمنان قرار می گیرند.
حجت الاسلام تلخابی افزود: تمامی دستگاه‌ها در مقابل عفاف و حجاب جامعه وظیفه دارند و همه ما باید در مقابل قوانین تصویب شده تعصب داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =