حرکت دسته‌جات عزاداری در شادگان ممنوع است

آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری شادگان گفت: حرکت هرگونه دسته جات سینه زنی، زنجیر زنی و تعزیه خوانی در تاسوعا و عاشورای حسینی در شادگان ممنوع است.

امید صبری پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:به استناد دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا کل کشور، حرکت هرگونه دسته جات سینه زنی، زنجیر زنی و تعزیهخوانی در سطح شهرستان ممنوع است.

وی با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان کربلا افزود: محرم امسال با توجه به اوضاع شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوت تری نسبت به سال های گذشته دارد و از شهروندان شادگانی خواستار همکاری با ستاد کرونای شهرستان هستیم.

صبری پور با بیان اینکه استفاده از طبل و غیره در آیین‌های عزاداری حسینی به ویژه در تاسوعا و عاشورا ممنوع است، گفت: انجام عزاداری‌ها فقط به مدت ۲ ساعت و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در محل‌ هیات‌ها و به صورت ثابت، مجاز است.

سرپرست فرمانداری شادگان ادامه داد: توزیع پخش نذری، چای و قهوه در آیین‌های عزاداری حسینی نیز ممنوع است و امیدواریم عزاداران حسینی در شادگان این موضوع را رعایت کنند.

صبری پور افزود:حرکت دسته جات در تاسوعا و عاشورا به سوی قدمگاه حضرت ابوالفضل عباس(ع) و یا مکان های زیارتی این شهرستان ممنوع است.

وی با قدردانی از شهروندان شادگانی بیان کرد: از شروع ایام محرم تاکنون شهروندان شادگانی از هرگونه تجمع خودداری کردند و امیدواریم این رویکرد همچنان تا پایان ماه محرم و صفر ادامه داشته باشد.

شادگان در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز خوزستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =