طرح هادی ۲۷ روستای سقز در دست اجرا است

سنندج - ایرنا - رییس بنیاد مسکن سقز با بیان اینکه طرح هادی ۲۱۵ روستای شهرستان تهیه و تصویب شده است، گفت: طرح هادی ۱۲ روستا در دست بازنگری و ۴۲ روستا اجرا و ۲۷ روستا این شهرستان نیز در دست اجرا است.

جمیل دستواره روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای آسفالت معابر روستاهای قلعه کهنه، چاغرلو و طومارقامیش ۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده همچنین زیر سازی و جدول گذاری این معابر توسط دهیاری‌ها با هزینه سه میلیارد ریال هزینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه طرح هادی باعث توسعه و آبادانی روستاها می‌شود، افزود: طرح هادی برای ۲۱۵ روستا تهیه شده است.

دستواره در تشریح فعالیت‌های بنیاد مسکن اضافه کرد: از سال ۸۵ تاکنون سه هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی روستایی در شهرستان مقاوم سازی شده که نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است.  

وی یادآور شد: تاکنون ۴۵۰ واحد مسکونی شهرهای سقز و صاحب مقاوم سازی شده و ۵۳۰ قطعه زمین نیز به افراد فاقد مسکن واگذار شده است.

رییس بنیاد مسکن سقز از روستاییان خواست با توجه به اینکه شهرستان در نقشه پهنه بندی خطر نسبی زلزله در منطقه با خطر پذیری زیاد قرار گرفته از ساخت و سازهای غیر مجاز، غیر امن و فاقد رعایت آیین نامه ساختمان خودداری کنند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =