مدیرعامل شستا: ۱۵ مجتمع دامپروری در کشور اجرا می‌شود

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) گفت: اجرای ۱۵ طرح در ابعاد مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی شهرستان ملایر در سطح کشور برنامه‌ریزی شده که حدود پنج طرح آن در مستعدترین استان‌ها از لحاظ آب و هوا، اقلیم و امکانات طبیعی همچون همدان اجرا می‌شود.

محمد رضوانی‌فر روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی شهرستان ملایر اظهار داشت: این طرح‌ها در مدت زمان کوتاهی اجرا و بهره‌برداری می‌شود.

وی بیان کرد: در جهت‌گیری‌های کلان شرکت سرمایه‌گذاری شستا، تامین ۱۰ درصد از شیر تولیدی کشور به عنوان یک محصول فوق استراتژیک در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) افزود: برآورد ما این است با روند مصرفی که در کشور وجود دارد و با فاصله‌ای که در سرانه مصرف با استانداردهای دنیا داریم و البته هزینه اجتناب‌ شده‌ای که مصرف درست لبنیات در هزینه‌های آتی درمان ایجاد می‌کند، روی استراتژیک‌ترین کالا دست گذاشتیم.

رضوانی‌فر ادامه داد: اجرای ۱۵ طرح دامپروری در استان‌های مختلف نیز در همین راستا است تا بتوانیم به هدف‌گذاری تعریف شده دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اجرای مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی ملایر بیان کرد: پروژه‌هایی با این مختصات اگر با این سرعت تعریف و طرح توجیهی برای آنها تهیه و به سرعت وارد عملیات اجرایی می‌شوند، جز با همراهی مدیران استانی و شهرستان و نمایندگان مجلس محقق نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) ادامه داد: آماده‌سازی زمین، آب و صدور مجوزهای لازم مصداق بارز همراهی و همدلی مدیران استان همدان و ملایر و مردم منطقه در اجرای این طرح است.

رضوانی‌فر گفت: بنای ما در اجرای این طرح‌ها این است که پیمانکاران را با رعایت ضوابط از بومیان منطقه انتخاب کنیم و ۱۰۰ درصد جذب نیروها و استخدام نیروی انسانی نیز از بومیان منطقه در سطوح مختلف جذب ‌شوند.

وی یادآور شد: مطالعه‌ای که روی آمایش سرزمین انجام داده‌ایم، متناسب با زنجیره ارزش و شرکت‌های سرمایه‌گذاری شستا که در اختیار است و استعداد هر منطقه، برای توسعه عدالت سرمایه‌گذاری در هر منطقه برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا همه مناطق بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) بیان کرد: استان همدان در سال‌های گذشته کمتر از سرمایه‌گذاری شرکت شستا برخوردار شده و در همین راستا ۶ طرح برای این استان تعریف شد و ۲ تا سه طرح دیگر تعریف خواهیم کرد.

رضوانی‌فر با تاکید بر اینکه ایجاد صنایع تبدیلی در ملایر را دستور کار داریم گفت: نسبت به اجرای این طرح‌ها در ملایر توجه ویژه داریم و در عین حال که از همراهی مردم منطقه نیز برخوردار هستیم.

وی اظهار داشت: این قول را مردم به ویژه در مناطق کمتر برخوردار می‌دهیم با یک سرعت تعریف شده‌ای طرح‌ها به نتیجه برسد و طبق برنامه‌ زمان‌بندی شده مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی ملایر در مدت ۱۲ یا ۱۳ ماهه به بهره‌برداری برسد.

عملیات احداث مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی با سرمایه‌گذاری ۳۲۷ میلیارد تومان و میزان اشتغالزایی ۴۰۰ نفر روز پنجشنبه در بخش جوکار ملایر توسط شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =