سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سیل‌زده در دلفان تعمیر شد

خرم‌آباد - ایرنا -  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: این نهاد به عنوان استان معین بازسازی در مناطق سیل‌زده دلفان لرستان، سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را تعمیر و بهسازی کرد.

به گزارش ایرنا اصغر گونجی روز پنجشنبه در مراسم  واگذاری برخی واحدها و بهره برداری از دیواره ساحلی روستای هاشم آباد افزود: پس از وقوع سیل ۹۸ در لرستان، بنیاد مسکن  قزوین به عنوان معین شهرستان دلفان تعیین شد تا در احداث و تعمیر واحدهای آسیب دیده مشارکت کند.

 وی گفت: بیش از ۳۰ نفر از نیروهای بنیاد مسکن قزوین به همراه ۳۰ دستگاه ماشین آلات سنگین جهت عملیات آوار برداری و آماده سازی لازم برای احداث این واحدها به منطقه اعزام شدند تا احداث ۲ هزار و ۲۰۰ واحد و تعمیر سه هزار و ۵۰۰ واحد شهری و روستایی را انجام دهند.

وی اظهار داشت: اعتبارات مصوب هیات دولت برای متقاضیان معادل ۴۰۰ میلیون ریال وام و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض روستایی، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۲۰ میلیون ریال بلاعوض شهری بود.

گونجی گفت : میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای واحدهای تعمیری ۱۵۰ میلیون ریال بعلاوه ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی  قزوین یادآور شد: امروز ماموریت این نهاد در احداث، بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی  شهرستان دلفان به پایان رسید و یک واحد احداثی روستای هاشم آباد به صورت نمادین واگذار شد.

گونجی ادامه داد: ۲ هزار و ۲۰۰ واحد احداثی مناطق سیل زده دلفان چند روز آینده تکمیل می شود که برای آن ۲۲۰ میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن و ۱۸۰ میلیارد تومان آورده متقاضیان هزینه شده است.

شهرستان دلفان با ۱۵۰هزار نفر جمعیت و ۴۴۴ روستا در شمال غربی استان لرستان واقع شده است .

در سیل فروردین ۹۸ لرستان ۲۰ هزار واحد مسکونی آسیب دید و ۱۳ هزار واحد تخریب شد که کار بازسازی و بهسازی این تعداد اکنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =