۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 84018944
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۲ نظامی صربستان عازم لبنان شدند

بلگراد-ایرنا- گروهی متشکل از ۱۴۲ نظامی ارتش صربستان برای شرکت در ماموریت صلح سازمان ملل در ۶ ماه آینده از فرودگاه «کنستانتین ولیکی» در شهر نیش واقع در جنوب صربستان عازم لبنان شدند.

به گزارش ایرنا  به نقل از رسانه های خبری صربستان، «آلکساندر وولین» وزیر دفاع صربستان  روز پنجشنبه با حضور در فرودگاه کنیستانین شهر نیش نیروهای ارتش این کشور را که برای شرکت در عملیات چند ملیتی «یونیفل» UNIFIL در لبنان عازم بودند، بدرقه کرد.

وزیر دفاع صربستان در مقابل نیروهای ارتش این کشور که در ۶ ماه آینده در ماموریت صلح سازمان ملل برای حفظ صلح انجام وظیفه خواهند کرد، گفت؛ تمامی سربازان ارتش صربستان که در عملیات صلح  شرکت می کنند آموزش های مورد نیاز در این عملیات را پشت سر گذاشته اند و این نیروها با دقت برای اعزام انتخاب شده اند.

وولین افزود که بهترین ها اعزام می شوند زیرا خواهان این هستیم که آگاهی از ارزش و کیفیت سربازان و ارتش صربستان در هر کجا که باشند، گسترش پیدا کند. ما قبلا می بایستی برای حفظ صلح خواستار کمک باشیم، اما امروز ما هستیم که برای دیگران صلح ایجاد و ثبات را تامین می کنیم.

وی با اشاره به اینکه ارتش صربستان برای صلح با هر کسی که خواهان صلح است مشارکت می کند، تاکید کرد که تمامی نیروهای ارتش این کشور که برای شرکت در عملیات صلح به لبنان می روند، آموزش دیده اند و می دانند که چه کارهایی در انتظار آنها است. این سربازان افرادی هستند که رنج و ناراحتی های دیگران را متوجه و به ملیت، فرهنگ و مذهب دیگران احترام می گذارند.

وی همچنین گفت که گروه قبلی از سربازان ارتش صربستان که در لبنان در چارچوب عملیات صلح بین المللی حضور داشتند بخاطر  شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا با تاخیر به وطن برگشتند و همگی از سلامت کامل برخوردار بودند و هیچ کس به ویروس کرونا مبتلا نبوده است.

صربستان از سال ۲۰۱۱ میلادی پس از مدتی مجددا در زمره کشورهایی قرار گرفت که در عملیات صلح بین المللی در سراسر جهان شرکت دارند.

ارتش صربستان در عملیات صلح بانی چند ملیتی سازمان ملل متحد و همچنین زیر نظر اتحادیه اروپا در کشورهای مختلفی از جمله لیبریا، ساحل عاج، شرق تیمور، بروندی، چاد، کنگو، لبنان، قبرس، جمهوری آفریقای مرکزی، اوگاندا و سومالی حضور فعال داشته و دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =