۱۲ طرح در شهرستان سامان افتتاح شد

شهرکرد ایرنا_ فرماندار سامان گفت: همزمان با پنجمین روز از هفته دولت سال‌جاری ۱۲ طرح در این شهرستان افتتاح و بهره‌برداری شد.

کمال اکبریان روز پنجشنبه در آیین افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ‌زنی طرح‌های شهرستان سامان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری برگزار شد، تاکید کرد: برای اجرای این طرح‌ها ۵۲ میلیارد و ۶۸۴ میلیون ریال و از محل اعتبارات ملی، استانی، داخلی، تسهیلاتی و شخصی هزینه شده است.
وی افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال مستقیم ۲۴ نفر در شهرستان سامان فراهم شد.
اکبریان تصریح کرد: طرح‌های افتتاح و بهره‌برداری شده شهرستان سامان شامل برق‌رسانی، پیاده‌روسازی، آبیاری نوین، پرواربندی گوسفند، پرورش و تکثیر کل و بز وحشی، ساماندهی گلزار شهدا و تولید پودر سوخاری و دارای کاربری‌های زیرساخت، صنعت، کشاورزی، دامپروری و فرهنگی بوده که از سوی پنج دستگاه اجرایی احداث شده است.
وی یادآور شد: به‌مناسبت هفته دولت سال‌جاری عملیات اجرایی سه طرح با ۲۳ میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال در شهرستان سامان آغاز شد.
اکبریان اظهار داشت: این طرح‌ها شامل بهینه‌سازی فشار متوسط و فشار ضعیف روستای چم‌زین، احداث شبکه برای متقاضیان جدید شهری و روستایی و تکمیل و بهسازی جاده بن به قوچان و دارای کاربری زیرساخت است.
به گزارش ایرنا، همزمان با هفته دولت سال‌جاری ۲۶۲ طرح با دو هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار و ۴۴۸ نفر اشتغال‌زایی مستقیم در چهارمحال و بختیاری افتتاح و بهره‌برداری و همچنین ۸۶ طرح عمرانی با سه هزار و ۵۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود.
از این تعداد افتتاح و بهره‌برداری ۱۲ طرح با ۵۲ میلیارد و ۶۸۴ میلیون ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی ۲۴ نفر و کلنگ‌زنی ۳ طرح با ۲۳ میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال مختص شهرستان سامان است.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت سالروز شهادت محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
سامان در ۱۶ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha