نایب رییس مجلس: نباید تبلیغات ساخت واکسن کرونا را جدی گرفت

مشهد- ایرنا- نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: زندگی با ویروس کرونا را باید یاد بگیریم و تبلیغات ساخت واکسن آن را جدی نگرفت زیرا ویروسی که ابتلا به آن مصونیت نمی‌آورد، واکسنش هم ایمنی ایجاد نمی‌کند.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز پنجشنبه در مراسم رونمایی از دستگاه ضدعفونی کتاب، لوازم اداری و اسباب بازی در مشهد افزود: تبلیغات ساخت واکسن کرونا باعث می‌شود بسیاری از منابع به جیب کمپانیهای داروسازی جهانی سرازیر شود بدون اینکه اثر قطعی و روشنی داشته باشد.

وی ادامه داد: در این زمینه باید آگاهی عمومی را افزایش داد تا زندگی با ویروس کرونا را یاد بگیریم. مطالعات مختلف هم در باره این ویروس در کشور در حال انجام است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارداشت: ریاست ستاد ملی کرونا باید بر عهده رییس جمهوری باشد. اکنون رییس این ستاد وزیر بهداشت است و کار وزیر نیز فرماندهی نیست لذا کسی هم پشت سر او نمی‌رود.

وی در ادامه گفت: حرکت در شرایط بحران شیوع کرونا باید به سوی فناوری و واقعیت مجازی باشد. باید دنبال این بود که برای مشکلات و مسایل، مطابق زندگی عادی مردم راه‌حل ارائه شود. 

قاضی‌زاده هاشمی افزود: همچنین در شرایط تحریم باید ریل صادرات نفت به سوی تولید و صادرات دیگر مواد قرار گیرد. باید تطبیق‌پذیری انجام شود و تهدید را تبدیل به فرصت نمود. 

"دستگاه ضدعفونی کتاب، لوازم اداری و اسباب بازی" طی این مراسم که در محل اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در مشهد رونمایی شد.

این دستگاه در سه نوع پیشرفته برای دانشگاهها و کتابخانه‌ها، تجاری برای مدارس و مهدهای کودک و اقتصادی قابل عرضه است. مشابه خارجی این دستگاه با قابلیت‌های کمتر چهار هزار و ۲۰۰ دلار است که نمونه داخلی آن با یک پنجم قیمت تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =