کارنامه دولت در حوزه بهداشت و درمان کاشمر قابل تقدیر است

مشهد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: کارنامه اقدامات و فعالیتهای دولت تدبیر و امید برای توسعه امکانات، خدمات و ارتقاء ظرفیتهای حوزه بهداشت و درمان این شهرستان قابل تقدیر است.

دکتر محمدجواد یزدانی روز پنجشنبه در جریان بازدید مفرماندار و جمعی از مدیران اجرایی کاشمر از طرحهای بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) این شهر افزود: سال ۱۳۹۱ بیمارستان شهید مدرس کاشمر در مرحله تعطیلی بود زیرا هیچگونه امکانات قابل توجهی در اختیار نداشت. 

وی ادامه داد: همان زمان بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) این شهر نیز در حالت نیمه تعطیل قرار داشت ولی با شروع فعالیت دولت یازدهم توجه جدی نسبت به این دو بیمارستان و بهبود وضعیت آغاز شد بطوری که زیرساختهای درمانی مورد نیاز آنها فراهم آمد.

رییس شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: اقدامات دولتهای یازدهم و دوازدهم برای ارتقاء وضعیت و امکانات بهداشت و درمانی این شهرستان بقدری موثر و کارآمد بوده که همزمان با شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و تداوم شرایط بحرانی ناشی از آن تاکنون کاشمر در ارائه خدمات پزشکی به مردم با هیچ مشکلی مواجه نشده است.

وی افزود: در حالی هم‌اینک کار درمان بیماران کرونایی در بخشهای عفونی و داخلی بیمارستان شهید مدرس کاشمر صورت می‌گیرد که در گذشته مکان کنونی هر دو بخش مورد اشاره، به انبار اختصاص داشته و هیچگونه کاربرد خدمات درمانی نداشتند. 

دکتر یزدانی ادامه داد: این مکانها در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید تجهیز شده و هم‌اینک در خدمت درمان شهروندان کاشمری مبتلا به ویروس کرونا قرار گرفته‌اند.

وی گفت: همچنین در حالی که هم‌اینک در سطح جهان و حتی کشورهای پیشرفته، تجهیز امکانات و ارائه خدمت پزشکی در قالب بخشهای فوریتهای پزشکی آی.سی.ی. و ویژه یک دغدغه‌ جدی محسوب می‌شود، شهرستان کاشمر در جنوب غربی خراسان رضوی از امکانات بسیار پیشرفته پزشکی در این حوزه برخوردار است. 

رییس شبکه بهداشت و درمان کاشمر افزود: ظرف هفت سال اخیر با اقدامات دولت تدبیر و امید همه ادوات تشخیص پزشکی مانند دستگاههای رادیولوژی و همچنین نظام هتلینگ بیمارستانهای این شهرستان بهسازی و تجهیز شده‌اند. 

وی ادامه داد: وضعیت مطلوب کنونی خدمات درمانی در کاشمر در حالی است که پیش از این شهروندان ساکن این خطه حتی برای یک سونوگرافی عادی دچار مشکل بودند اما در پی خدمات صورت گرفته ظرف سالهای اخیر هم‌اینک امکانات لازم در این شهرستان موجود بوده و شهروندان کاشمری بهترین خدمات درمانی را دریافت می‌کنند.

دکتر یزدانی گفت: در تحولی دیگر طی همین مدت سامانه پرونده الکترونیکی سلامت در کاشمر دایر و راه‌اندازی شد که اگر این اقدام صورت نگرفته بود همزمان با بروز بحران کرونا شبکه بهداشت و درمان این شهرستان قادر نبودیم از سلامت ۲۰۰ هزار نفر ساکنان این خطه مراقبت نماید. 

وی در ادامه به راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی کرونا، نصب دومین دستگاه سی.‌تی.‌اسکن و فعالیت واحد سونوگرافی سرپایی در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر اشاره و بیان کرد: با توجه به وجود تجهیزات روز طبی، پزشکان متخصصان تامین شده و پزشکان جدیدی که به زودی در این شهرستان فعال می‌شوند و همچنین زیرساختها و بسترهای مناسب فراهم آمده قولهای مساعدی برای مستقل شدن شبکه بهداشت و درمان کاشمر از دانشگاه علوم پزشکی مشهد داده شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان کاشمر افزود: اخیرا برای راه‌اندازی آزمایشگاه کرونا، نصب و بکارگیری دستگاههای سی.‌تی.‌اسکن و سونوگرافی سرپایی در این شهرستان ۵۰ میلیارد ریال هزینه شد.

فرماندار کاشمر نیز در جریان این بازدید یکی از نقاط قوت این شهرستان را امکانات، تجهیزات و جامعه پزشکی متخصص ذکر و بیان کرد: با تلاش‌ کادر درمانی و پزشکان نسبت به جمعیت کاشمر کمترین آمار بستری و  ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را در مقایسه با شهرهای اطراف داریم. 

مسلم ساقی افزود: با به ثمر رسیدن آزمایشگاه کرونا نیز بسیاری از مشکلات در تشخیص و درمان بهنگام در کاشمر رفع شده و حتی شهرستانهای همجوار نیز از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند. 

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار بزرگی را در حوزه درمان شهرستان کاشمر انجام داده است. 

یکی از اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری کاشمر نیز گفت: بخاطر وجود تجهیزات پیشرفته‌ و ظرفیت عملی موجود در کاشمر هم‌اینک مردم از شهرستانهای سبزوار، بردسکن، خلیل‎آباد، مه‎ولات، تربت‌حیدریه خراسان رضوی و حتی از شهرستان طبس واقع در شمال خراسان جنوبی در بیمارستانهای کاشمر پذیرش و درمان می‌شوند. 

دکتر پرستو تاج‌زاده افزود: پیرو وضعیت و ظرفیت مطلوب شبکه بهداشت و درمان کاشمر، پیگیری اجرای "طرح اکوتوریسم پزشکی" در این شهرستان آغاز شده که بر اساس آن بیماران حتی از مشهد جذب مراکز درمانی کاشمر شده و همزمان با دریافت خدمات پزشکی، امکان زیارت و سیاحت در این خطه نیز برایشان فراهم می‌شود. 

مرکز شهرستان ۱۶۵ هزار نفری کاشمر در فاصله  ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است.

این شهرستان مرکب از دو بخش و ۳۵ روستا ۶۱ هزار نفر جمعیت روستانشین دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =