نماینده مشگین‌شهر: ایجاد گمرک مرزی در ارشق کارساز است

اردبیل - ایرنا - نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد گمرگ مرزی در منطقه ارشق کارساز بوده و می‌تواند به سود طرفین باشد.

به گزارش ایرنا ، محمود عباس‌زاده روز پنجشنبه در جریان بازدید معاون وزیر امور خارجه از نوار مرزی شهرستان مشگین‌شهر اظهارداشت: وزارت کشور و وزارت امور خارجه برای ایجاد  گمرگ در این بخش هیچ مشکلی ندارند اما وزارت امور خارجه و سفارت ایران در باکو باید نسبت به جلب رضایت طرف آذری تلاش کنند.

وی همچنین با اشاره به تولید سالانه بیش از ۷۰۰ هزار تن انواع محصولات باغی و زراعی در این شهرستان افزود: وجود کاروانسرای قانلو بولاغ در این منطقه نشانگر مراودات تاریخی شهرستان مشگین‌شهر با جمهوری آذربایجان است.

وی گفت: قرار گرفتن کاروانسرای مرزی قانلو بولاغ در کنار اتوبان اردبیل - گرمی و فاصله اندک آن با مرکز استان ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد گمرک می‌باشد.

وی بیان کرد: مناسبات بی‌نظیر تاریخی ، عاطفی و فرهنگی استان اردبیل با کشور آذربایجان ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه این منطقه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم غرب نیز گفت: در شرایط تحریم ارتباط عاطفی شهروندان استان اردبیل با جمهوری آذربایجان می‌تواند مبنای ارتباط  اقتصادی موثری باشد.

شهرستان مشگین‌شهر دارای ۵۷ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =