نیکزاد: اگر به آرمان‌های انقلاب وفادار می‌ماندیم وضعمان بهتر بود

زنجان – ایرنا – نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به آرمان‌های انقلاب اسلامی وفادار می‌بودیم قطع به یقین وضعمان بهتر از وضعیت موجود بود.

علی نیکزاد روز پنجشنبه در جلسه بررسی طرح های عمرانی زنجان در سخنانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نوع جدید و بی بدیلی از حکومت در دنیا است، اظهار داشت: آروزی قلبی من این است که جمهوری اسلامی هم به آرمان های الهی و انسانی انقلاب اسلامی پای بند می ماند.

وی ادامه داد: مردم دولت و مجلسی را سرکار می آورند ولی کارگزارن آرمان های الهی و انقلاب اسلامی فاصله می گیرند، کسانی که فاصله نمی گیرند همچون شهید رجایی و باهنر می شوند که همه چیزشان را برای انقلاب دادند.

نیکزاد با بیان اینکه انقلاب اسلامی از مرزهای جمهوری اسلامی فراتر رفته است، اظهار داشت: اکنون در کشورهای مختلف به انقلاب اسلامی افتخار می کنند و اگر ما در درون به آرمان انقلاب وفادار می بودیم هم اکنون در شرایط بهتری قرار داشتیم.

وی گفت: گرامیداشت هفته دولت نه فقط با افتتاح پروژه ها و ارائه آمارها که با نگاه دوباره به آرمان های انقلاب اسلامی باید انجام شود چرا که ما داریم از آرمان ها دور می شویم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پایان این جلسه در خصوص بررسی برخی از طرح های عمرانی زنجان در جمع خبرنگاران گفت: ناوگان عمومی حمل و نقل شهری در زنجان از کیفیت مطلوبی برخوردار نبود و قرار شد بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تعداد قابل توجهی ناوگان به صورت نوسازی مجدد در اختیار شهرداری قرار گیرد و تعدادی هم با ۵۰ درصد تقبل ضمانت توسط وزارت کشور و ۵۰ درصد توسط شهرداری زنجان اتوبوس های نو برای حمل و نقل شهری تهیه شود.

نیکزاد با بیان اینکه به سرانجام رسیدن پروژه سبزه میدان از دیرباز مورد درخواست مردم شهر زنجان بوده است، افزود: برای پیشبرد این طرح عدد قابل توجهی جهت تملک پلاک ها و اجرای پروژه نیاز است و قرار شد پیگیری هایی از طریق مجلس انجام پذیرد تا از طریق سازمان برنامه و بودجه اعتباری جهت تملک اختصاص داده شود و مابقی را شورا و شهرداری زنجان به اتمام برسانند.

وی به تعیین تکلیف زمین ۱۳ هکتاری متعلق به بنیاد مستضعفان در شهر زنجان اشاره کرد و افزود: قرار شد سه هکتار از این زمین به عنوان فضای سبز باقی بماند و مابقی جهت جابجایی و اسکان افرادی که در سکونتگاهها ساکن هستند، مورد استفاده قرار گیرد.

نیکزاد به پیگیری جهت تخصیص هفت میلیون مترمکعب آب برای باغات ایجاد شده در اراضی شیبدار طارم اشاره کرد و افزود: با تخصیص این میزان آب مشکلات عدیده بالغ بر یک هزار خانوار در شهرستان طارم حل خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =